| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, menstruatia mea e neregulată, deja sunt la a 35-a zi și nu mai vine,însă am sânii sensibili si sunt mult mai irascibila, credeti ca o sa vină? Nu am avut contacte neprotejate, toate au fost protejate și verificate, mai puțin un incident in 24 mai, cand iubitul meu s-a terminat la mine pe abdomen si s-a scurs pana la inceputul lenjeriei intime, da probabil nu e un motiv de îngrijorare

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza si se considera ca lungimea ciclului menstral poate sa fie normala in cazul in care numarul de zile dintre 2 menstruatii este situat intre minim 21 de zile si pana la 42 de zile (chiar si mai mult uneori).
Fiindca ciclul tau menstrual NU are o lungime bine definita, care sa fie constant aceeasi, ciclul este de tip neregulat si din aceasta cauza NU trebuie sa fii ingrijorata sau stresata de faptul ca inca nu a pornit sangerarea desi a ajuns in a 35-a zi. In mod absolut sigur, sangerarea menstruala va porni in zilele urmatoare fiindca in mod cat se poate de evident si de sigur sarcina NU s-a putut forma in conditiile prezentate, precizate si descrise in intrebarea ta. Multa sanatate!