| Rosse_Dééa_2000 a întrebat:

mi-a intarziat menstruatia 7 zile, precizez ca am avut contact sexual neproatejat. Dureri de burta si de spate am de pe data de 8, iar acum suntem in 15. Am greturi. Oare sunt insarcinata? Raspundeti mi va rog

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca contactele sexuale neprotejate au fost intretinute si in perioada cuprinsa intre 22-28 Ianuarie, in acel caz exista posibilitatea ca in acest moment sa fii insarcinata si din acest motiv sa nu se produca menstruatia. Insa fiindca de regula durerile si starile care ce se pot asocia simptomelor premenstruale apar numai atunci cand nu exista sarcina, este posibil sa fie vorba si de o dereglare a ciclului menstrual din cauze hormonale. Fiindca au trecut 7 zile de ''intarziere'' incepand de astazi se poate efectua testul de sarcina pe baza urinei fiindca rezultatul obtinut va fi VALID/VALABIL si in proportie de peste 98-99% sigur CORECT. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Pai normal ca daca ai facut sex neprotejat este foarte posibil sa fii insarcinata...mai mult de atat ce sa iti spunem? Fa un test. Sau du-te la ginecolog.

| HazelEyes77 a răspuns:

Numai un test de sarcina sau o vizita la ginecolog iti poate confirma sau infirma banuielile legate de o eventuala sarcina. Sa speram ca e vorba de un bebe de vreme ce esti casatorita si iti doresti unul! Numai bine

| Victoria18 a răspuns:

Frate, ce intrebare, stii sa faci sex dar nu stii ca daca faci sex neprotejat ramai insarcinata, doamne, cand va citesc intrebarile imi vine sa ma impusc.

| Rosse_Dééa_2000 explică (pentru Victoria18):

Draga mea, sunt maritata. Un copil ar fi o binecuvantare. Vroiam sa stiu daca acestea sunt simptomele deoarece sunt la inceput.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Victoria18):

Ar fi cazul sa-ti cumperi un pistol. Insa unul de calibru mare, pentru a fi... absolut sigura. laughing

| Victoria18 a răspuns (pentru Rosse_Dééa_2000):

Voiam*