| ingrydutza2000 a întrebat:

mie imi place un baiat care cred ca ma place si nu stiu cum sa ii spun...mi-e frica sa nu ma respinga si chiar daca i-ar placea de mine si ar vrea sa fie cu mine toti ceilalti ar face baza de noi, ce credeti ca ar trebui sa fac, imi puteti da niste sfaturi va rog?! Multumesc
PS:fara jigniri daca nu aveti nimic bun de spus atunci nu spuneti nimic

6 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Ingrid, nu esti prima persoana care are problema asta si nu este greu deloc. Iesiti amandoi intr-o zi la un suc, la o inghetata sau orice, dar sa fiti doar voi doi. Atunci vorbeste cu el si explica-i ce simti pentru el.

Daca vorbesti cu el atunci se pot intampla DOAR 2 lucruri:
1. Fie va spune ca si el te place si veti fi impreuna.
2. Va spune ca te vede ca pe o simpla amica. Nu se intampla nimic rau daca nu te place la fel cum il placi tu. Asta este, lucrurile nu merg mereu cum ne dorim noi si oricum nu este nici un motiv de disperare.

Deci vorbeste cu el ca nu se va intampla absolut nimic. Iti promit ca nu te musca daca il intrebi. Probabil te va musca de buza cand va veti saruta, dar asta este alta poveste laughing.

Succes and have fun.winking

| ChangeYourLife a răspuns:

Spune-i ce simti! Cu siguranta o sa ai emotii daca decizi sa faci asta dar, e mai bine sa spui decat sa tii in tine! Dar nu se stie sigur daca o sa accepte. Daca nu accepta sa stii ca sunt o tona de baietii pe Terra! Daca o sa reusesti nu inteleg de ar face ceilalti baza de voi? Si chiar daca ar face, de ce ti-ar pasa? Nu ii bagi in seama pur si simplu, nu pleci urechea la tot ce spun ei.Fii tu insuti! Succes! happy

| AndaBăă a răspuns:

Dacă crezi că te place, spune-i. De ce să nu-i spui? Să ți-o ia alta inainte? Ce ai de pierdut? Măcar ai incercat.și ca să nu ''râdă'' ceilalți de voi, ascunde-ți relația. Știi ce se spune : '' relațiile de care nu știe nimeni țin mai mult''. Baftă :*. Funda? big grin

| stefanelu a răspuns:

Spune-i, incet, sai fa-l sa inteleaga ce simti pentru el. Daca te res[inge nu e sfarsitul vietii happy e un nou inceput si o respingere

| ingrydutza2000 explică:

Da inteleg ce spuneti dar totusi daca ii spun si vom fi in preuna toata lumea va face baza de noi, o prietena de-a mea a patit la fel, a fost impreuna cu cineva si toti faceau beza de ei si din cauza asta au ajuns sa se desparta si mi-e frica sa nu patesc la fel

| Mariutzaaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa spui,sau daca ti-e greu sa rogi o prietena care il cunoaste sa bata apropouri gen "ce parere ai despre, etc", in plus daca te refuza nu este asa o tragedie, nu esti prima si nici ultima in situatia asta. Daca nu o vei face acum, vei regreta mai tarziu ca nu ai incercat macar sau poate sa fii fericita alaturi de el.