| anonim_4396 a întrebat:

Nici nu știu cum aș putea să încep. Mă aflu într-o situație enorm de proastă. Relația mea s-a terminat din cauza fostei lui care e prietena lui. I-a spus că eu am făcut-o curva iar el o crede. Noi ne-am mai despărțit iar el o spus că din cauza ei s-a împăcat cu mine. Pentru că ea ii era indiferenta..eu cu ea ne înțelegeam bine cel puțin asta credeam eu. Ne-am despărțit prin mesaje. Adică de pe contul ei. Și nu prea cred că el a scris pentru că erau multe înjurături și știu că el nu ar face asta chiar daca e nervos.
Chiar nu știu ce să fac. Prietenia lor exista de 4 ani. Iar ea mereu mi-a spus sa mă despart de el pentru că nu are rost sa fiu cu el, merit ceva mai mult.
Iar relația noastră e recentă, are doar 1 luna și 2 săptămâni.
Noi ne înțelegem bine, știu că tine mult la mine și că mă iubește. Însă în momentul de față el mă crede cea mincinoasă și falsa. Chiar nu știu ce să fac. Țin mult la el și nu vreau sa-l pierd.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt atat de multe parti gresite, incat nu stiu cu ce sa incep.
In primul rand, in situatia aia, nu poate fi toata lumea prieten cu toata lumea. Mai ales el cu ea; pot fi amici, vecini, colegi, dar nu prieteni care sa discute despre relatii.
Iar tu cu el ar trebui sa ai o legatura mai stransa decat cu tipa. Si nu ar trebui sa ii permiti tipei sa-ti dea nici un sfat legat de relatia ta cu baiatul.
Nici nu stii daca baiatul ti-a scris chestiile alea, si daca da, ce cauta pe contul tipei? Daca te-au inselat mereu? Cum naiba sa accepti asa o relatie, cu fosta intre voi?
Si cum sa stai langa cineva cu ideea ca te-a vrut pe tine, pentru ca l-a respins alta?
Si la curve ma duc mai cinstit decat e ala cu tine.

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu prea ai ce pierde din câte spui. Un terchea-berchea care crede orice fake-news.
Spune-i că nu tu i făcut-o curvă pe aia, ci mumă-sa. Dar totuși ești de acord cu afirmația, oricum nu e nimic de făcut în privința acestui fapt.

| Andreeush a răspuns:

Dacă el te iubește o să fiți împreună, dacă nu va trebui să accepți asta și să mergi mai departe.

| Jay1 a răspuns:

Luptă, dacă simți cu toată inima că nimic nu este mai important decât asta, fii puternică până la capăt şi nu renunţa niciodată. Vocea inimii te poartă spre drumul fericirii, spre şansa vieţii tale.