| Anonim80000000000000000es23 a întrebat:

Bună TPU! Nu am mai pus de mult o întrebare așa că acum este momentul.
Am o iubită de 14 ani, menționez că și eu am tot 14 ani și acum câteva zile mi-a cerut să facem sex. Eu i-am zis că nu accept așa ceva și ea a zis că dacă nu fac cu ea dacă o să se despartă de mine. Ce credeti este mai bine să mă despart eu de ea?

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Buna! Din ce povestesti, pare ca ea isi doreste cu orice pret sa isi inceapa viata sexuala. Iar daca tu nu esti dispus sa faci asta, probabil se va desparti de tine si o va face cu urmatorul. Acum intrebarea este ce iti doresti. Mie personal mi se pare mult prea devreme varsta de 14 ani pentru inceperea vietii sexuale.

| Anonim80000000000000000es23 explică (pentru Dintrebare):

Eu nu vreau să îmi încep viața sexuală până la 20 de ani.

| Anonim80000000000000000es23 explică (pentru Dintrebare):

Câți ani ai?

| Dintrebare a răspuns (pentru Anonim80000000000000000es23):

Cel mai important este sa o incepi cand esti pregatit si fizic si emotional. Corpul si organele sexuale inca sunt in formare la 14 ani. Daca o sa fie la 20 sau mai devreme sau mai tarziu, tu alegi. Totul e sa fii tu impacat cu deciziile tale si nu te lua dupa nimeni. Ce simti tu sa faci este intotdeauna alegerea corecta

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 14 anisori nu ai tu iubita, ci o simpla colega sau prietena, cu care poti iesii afara, poti juca jocuri sau poti sa te plimbi, bucurandu-te de viata.
la 14 ani esti in plina copilarie, pe care merita sa o traiesti din plin, jucandu-te si zburdand fara griji si fara probleme.

| Emilian65 a răspuns:

Despartiti-va unul de altul si terminati circul asta gratis.

| alexalx1234 a răspuns:

Nu o face. Să vede că îi e sete de pl.

| isemilia a răspuns:

Dacă nu vrei să o faci, nu o face.

| FantasyBoy a răspuns:

Nu o face, si o sa te dai cu capul de pereti garantat pe la 30-35 de ani! Ce pierzi daca o faci?!

| luffypk a răspuns:

Hm, de obicei se intampla fix invers, baiatul pune presiune asupra fetei in legatura cu asta. Daca nu e intrebare troll, tin sa te felicit pentru gandirea sanatoasa si matura pe care o ai la o varsta atat de frageda. Raspunsul meu e da, ar trebui sa te desparti de ea, poate vrea sa faca asta pentru ca te iubeste (cu toate ca la 14 ani e cam prea devreme inceperea vietii sexuale), dar daca ea ti-a impus chestia asta si ti-a mai si zis faptul ca daca nu o faceti, se va desparti de tine, iti recomand sa rupi legatura cu ea si sa o faci cand te simti pregatit, inceperea vietii sexuale nu e sub nicio forma o joaca de copii si necesita un minim de cunostinte pentru a evita situatiile neplacute.

| diana200005 a răspuns:

Daca tu nu vrei, nu fa nimic si daca nu te intelege ar fi cazul sa te desparti de ea pentru ca o sa te manipuleze cu chestia asta pana o sa fii de acord si acela este considerat viol.