| Ioanaaal a întrebat:

Nu inteleg de ce un baiat nu poate ejacula sperma de fiecare data cand e excitat...cand apare sperma?

5 răspunsuri:
| butterfly27 a răspuns:

Sperma apare cand e foarte excitat si ii place ce face, eu zic ca e din cauza stresului.Incercati o pozitie noua, sau discutati si vezi ce ii place si ce nu ii place.o zi faina

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Cand iasa sperma e apogeul inalt al excitatiei

| mihai69 a răspuns:

Apare pe naiba! Sperma nu „apare" - e un fluid corporal și e secretată constant, la fel cu lacrimile, urina, saliva etc. Și - la fel cu astea - poate să fie secretată mai multă (dacă există excitație sexuală) sau mai puțină. Se poate strânge doar o cantitate limitată, dacă bărbatul nu ejaculează voluntar (ca urmare a unui orgasm după masturbare sau coit), apar poluțiile.
Problema cu „rezervorul" ăsta este că e relativ de capacitate mică, așadar, după câteva ejaculări succesive, orice ai face, nu prea o să mai iasă mare lucru; e nevoie de timp pentru recuperare.

| lpavel a răspuns:

Problemele ejacularii se pot datora din mai multe cauze dar cele mai intalnite sunt:
1- din cauza stresului sau a problemelor mari/multe si nu se poate concentra, pentru ca totul pleaca de la minte...
2-din cauza ca face prea mult sex, adica mai mult decat ii poate corpul (asta-i o poveste lunga)
3-care este mai grav - primele semne de ipotenta!

Binenteles sunt mult mai multe cauze asa cum am zis dar astea-s cele mai intalnite!
Acum tu daca il cunosti destul de bine ajuta-l sa ia masuri! Succes!

| Aswin a răspuns:

Nu e dezvoltat la Mădular mai bine părerea medicului sa decidă.