| AndraMra a întrebat:

sad
Nu mai suport viata asta..Atatea probleme...Imi merge totul prost. Parintii mei nu sunt langa mine si nu as putea sa le spun ce am pe suflet pentru ca imi este frica..nu pot sa ma descarc in fata lor. Cu mama mai vorbesc deschis dar nu pot sa-i spun orice. Am o relatie de o luna si cateva zile si el ma face sa mor... Are problemele lui si il inteleg.dar la mine nu se gandeste! Ieri tocmai s-a despartit de mine pentru ca au auzit niste chestii care chiar nu sunt adevarate. Cum ar fi ca eu as umbla cu altii. ca umblu noptile aiurea. Si nu- i adevarat 1%. Eu seara sunt acasa. Ai mei stiu de el. au o parere buna despre el. El are multe defecte. M-a facut sa cred ca a facut intentionat faza asta ca sa aiba motive. sa se desparta de mine. Dar tot el e acela care ma cauta si imi face rau. I-am dovedit ca il iubesc de multe ori. In seara asta a baut si a luat niste pastile si ii este foarte rau.a fost la mormantul bunicii lui si a plans pana era sa lesine.ea la crescut de mic..are o poveste trista..mama lui l-a despartit pe el de fratele lui si nu se intelg mai deloc.el a fost crescut de bunica de la mama.iar fratele lui care sta in cartier cu mine de bunica de la tata. El se drogheaza crying Mi s-au spus multe vorbe.dar cu toate eu tot stau cu el pentru ca il iubesc si nu suport sa il vad in halul asta. Ma gandesc la el intai de toate, apoi la mine. Si cat de usor i-a fost lui ieri sa-mi spuna ca eu nu il iubesc pe el si ca o sa-mi gasesc pe altul mai bun, mai nu stiu cum. Daca i s-ar intampla ceva nu stiu ce m-as face.sad
El imi face rau mie..ca vorbeste cu altele..ca abia isi face timp pentru mine..si inainte ne vedeam in fiecare zi..si de o bucata de vreme. ziua se plimba tot orasul si dupa seara..are timp 15-20 de min acolo..si pentru mine.
Tin la el. Dar nu pot sa am incredere. si cateodata mi se pare ca tot ce spune el sunt minciuni..si cateodata imi vine sa-l las...Dar tot el e cel care ma face sa cad prost..si tot cel care ma cauta..nu-l inteleg. eu plec intr-o saptamana..si sunt sigura ca el intr-o luna face ce vrea el. E mai bine sa termin cu el? Sau sa raman in continuare langa el? Mi-a zis ca ma iubeste si orice s-ar intampla sa nu uit.

9 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai iti place sa suferi? chiar crezi ca poti rezista unei astfel de relatii? nu cred.
Cand iubesti, nu face pe cineva sa sufere.
Cred ca ar fi cazul sa renunti la aceasta relatie care iti face rau, si sa te respecti m ult mai mult.
O sa vina si vremea cand soarele va rasari pe strada ta si vei gasi pe cineva care sa te merite cu adevarat.
O zi frumoasa sa aihappy

| DeeaMarry a răspuns:

Iarasi cazul tipic, in care fata se straduieste din toate puterile sa aduca pe drumul cel bun un individ ratat. Scuza-ma, dar nu pot sa ii zic altfel.
Nu te iubeste, nu te respecta, nu are incredere in tine, te face sa suferi... Dar tu il iubesti! Pentru ca sunteti impreuna de ..omg. o luna!
Habar nu ai ce e aia iubire sau pe ce se bazeaza. Iti place cum arata, ai facut o obsesie pentru el si gata! Il iubesti enorm.
Ar trebui sa deschizi bine ochii, inainte sa pierzi si faramele alea de demnitate ce ti-au mai ramas.

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Sunteti de o luna impreuna si deja aveti probleme de genul? Cum va fi pe viitor, te gandesti la asta? Iti face mai bun rau decat bine, si cu ce folos? Fii frate fericita, ca ai doar o viata, nu o poti pierde suferind

| Anonima3127 a răspuns:

Probabil toate problemele pornesc de la el ...fiindca a fost abandonat de mic copil, dupa aia decesul bunicii, l-au "traumatizat" si ii este frica sa se ataseze sa nu cumva fie abandonat din nou, si sa treaca prin ceea ce a trecut odata. Este vorba de niste credinte foarte profunde si complexe cele cu care se confrunta el. Pe de o parte cauta afectiune, iar pe cealalta parte fuge de ea pentru a nu fi ranit din nou. Daca crezi ca poti sa duci tu aceasta lupta cu el, stai langa el si ajuta-l,, propune-i sa caute si ajutor specializat, daca zici ca are probleme si cu drogurile. Numai cu rabdare si consecventa poti sa ii areti ca il iubesti si ca nu il vei abandona, asa cum a facut mama lui, iar mai apoi cealalta persoana cu care a avut legatura de atasament primar, adica bunica lui. Dar in orice caz, recomand sa il indrumi spre ajutor specializat, sa isi poate prelucra toate evenimentele negative din copilarie.
Multa bafta, iar daca mai doresti sa vorbim, ma poti contacta pe privat!

| neutrino a răspuns:

Daca nu-i adevarat in procent de 1% (!?), atunci totul este in regula si nu ai motive de a te plange in aceasta frumoasa poveste de dragoste.

| Oana92 a răspuns:

Din pacate nu poti face bine omului cu forta. El nu vrea sa fie ajutat. Toate frustrarile si neimplinirile lui se revarsa asupra ta. Si sunteti doar de o luna impreuna...

Gandeste-te bine daca nu cumva incercarea ta de a-l "salva" pe el te va distruge pe tine...

| Vektor a răspuns:

1luna.gzus, parca ai povestit 2 ani in randurile astea happy

cauta alt baiat, this one is to damaged.

| jamal000 a răspuns:

Intr-o luna personal nu cred ca poti ajunge sa iubesti, ci s ate atasezi intr-o anumita masura, iar daca increderea intre voi lipseste dupa doar o luna, nu vreau sa ma gandesc ce va fi mai tarziu. cred ca ar fi bine sa iti vezi de drumul tau

| FariceaAlexandra1998 a răspuns:

Hmm...:\ nu prea stiu ce sa-ti spun, daca te iubea cu adevarat acum era langa tine! Nu credea toate prostiile alea, te credea pe tine daca tot spune ca te iubeste si ca tine la tine.Eu zic sa o termini cu el ca sa-ti faci tie bine! Ma bucur daca ti-am putut fi de folos, ai grija de tine, pupii :*