| Mihaelaa98 a întrebat:

TPU, nu pot sa mi dau seama daca imi place de un baiat sau doar simt nevoia sa am unul. Cum as putea sa mi dau seama. Mi e cam frica sa ma vad cu el si simt ca nu pot sa fac asta, sa mai am o relatie pentru ca am fost ranita de prea multe ori, insa el chiar ma place, se tine dupa mine de mult timp, imi vorbeste frumos, e dragut si chiar imi place sa vorbesc cu el. Oamenii din jurul meu au o parere foarte proasta despre el iar toata lumea imi zice sa nu fiu cu el ca e cam gagicar si se da la toate si o sa stea foarte putin cu mine, iar eu nu vreau asta. Sincer am impresia ca daca o sa fiu cu el, toata lumea o sa ma ia la misto si o sa rada de mine, pentru ca nu stiu din ce cauza, dar cand cineva vede ca vorbesc cu el, ma ia la misto sau ma intreaba de ce vorbesc cu ratatul ala. Cum sa mi dau seama ca l plac?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Crezi ca lume il vorbeste de rau pe nedrept? Doresti sa-l testezi pe propria-ti piele? Nu pot concepe ca toata lumea este impotriva ta si iti doreste raul. Ar fi bine sa analizezi foarte atent situatia reala in mod rational nu sub impulsul demoment al inimii.

| neutrino a răspuns:

Daca nu poti dormi noaptea pentru ca iti este gandul numai la el, atunci chiar il placi.

| SkyPilot a răspuns:

Nu iese fum fara foc. Lumea stie ce spune. Sa nu iti inchipui ca il vei schimba tu. Daca poti, ar fi bine sastai deoparte.
Deja te gandesti la el si ii vezi numai partile bune. As crede ca il placi.

| Lawliet14 a răspuns:

De obicei asa e cum zice gura lumii dar mai exista si exceptii. Ai putea sa-i si zici ca nu vrei sa mai fi ranita.

| Amanda29 a răspuns:

Gura lumii are intotdeauna un sambure de adevar. Daca chiar te place nu va renunta la tine chiar daca tu renunti la el.Fa un mic experiment, dupa descrierea ta esti o fata usoara, de data asta lasa-te fugarita nu fugii tu dupa el.

| Mihaelaa98 explică (pentru Amanda29):

Faza e ca am renuntat de vreo 2 ori la el pentru ca mie nu mi placea de el. si e cam a doua oara cand ma intorc si inca ma vrea in viata lui

| TePeU a răspuns:

Iti fac eu un baietel daca simti nevoia sa ai unul

| Mihaelaa98 explică (pentru TePeU):

Nu mersi laughing eu vreau pe cineva de care chiar sa mi placa

| TePeU a răspuns:

Cum vrei