| Noonzen a întrebat:

Bună, TPU! Nu vreau să mă credeți nebun dar am o problemă puțin cam ciudată cu iubita mea. Mai exact, sunt gelos pe câinele ei.
Eu am 19, ea 17 și iubește animalele foarte mult.
Câinele e copoi ardelenesc, l-o găsit prin decembrie într-o parcare, a încercat să-l returneze dar nu a găsit stăpânul și nici cipat nu este, așa că s-a decis să-l păstreze.
Și de atunci... probleme.
Zilnic iese cu el la alergat că deh, veterinarul a zis că are nevoie de mișcare și stă vreo 2 ore. O sun și o întreb ce face, ea,, În oraș, îi cumpăr zgardă/lesă/bobițe/jucării, etc." câteva zile la rând.
Nu mă pot uita cu ea la un film fără să stea câinele pe canapea cu noi la ea în brațe. Și mai mult de atât, pot să jur că mârâie când o îmbrățișez. Apoi dacă mă cert cu ea, pentru că și cearta face parte din cuplu, imediat se găsește el să latre la mine.
La mine acasă vine cu el, în parc mergem cu el.
Și s-a mai întâmplat ceva extrem de ciudat. După 7 luni de răbdare, am convins-o să se culce cu mine, ea fiind virgină, iar câinele a început să urle de nu am putut face nimic și când am ieșit să-l potolesc o vrut să mă muște, în rest, nu are treabă cu nimeni, doar cu mine. Apoi ea nu o mai vrut, că o zis că,, animalele știu ce știu". Ce ar trebui să înțeleg din asta? Cum să scap de câine? Și cum o conving să se culce cu mine?
Fundă

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Intreab-o, pe cine iubeste mai mult, pe caine sau pe tine?

| Xelon a răspuns (pentru Emilian65):

Nu cred ca își dorește sa afle răspunsul la întrebarea asta...happy

| Andreeush a răspuns:

Cainele sa atasat de ea deoarece l-a luat de pe strazi si ia oferit un adapost.
Probabil cainele simte ca nu il agreezi si nici el nu te accepta.
Ar trebui sa iti schimbi atitudinea. Ea nu cred ca ar renunta la caine iar cainele te priveste ca pe un dusman.
Incearca sa ii castigi increderea cainelui, dupa aia o sa vezi ca problemele se vor rezolva. Pana la urma nu e asa de grav ca are un animal de companie, nu ar trebui sa fii gelos.

| Donsavas a răspuns:

Se culca cu tine doar dacă vrea ea, indiferent de reactiile cainelui. Nu ar trebui să o convingi. Si Nu, sa nu ajungi sa te compari cu câinele! Atat iti zic!

| Xelon a răspuns:

Lucrurile sunt simple.
Ori o accepți cu, câine cu tot, ori îți cauți alta care sa nu fie așa iubitoare de animale.

PS: Ești sigur ca între ea și câine este doar o relație stăpâna -animal? thinking

| Subsemnatul123 a răspuns:

Dai cainele afara din camera. Mare chestie. Il lasi sa latre la usa pana adoarme.

| Șurubelniță a răspuns:

Bre, dacă ai ajuns să fii gelos pe un câine atunci trebuie să te gândești serios să îți schimbi comportamentul.
În loc să fii gelos pe el ai fi putut să te atașezi de el, așa măcar nu te-ar mai lătra. Îți complici singur existenţa, dacă ai ajuns să fii gelos pe un câine nu vreau să îmi imaginez cât de rău va fi când ajungi să fii gelos pe o ființă umană.
Ar fi bine să începi să fii prietenos cu patrupedul altfel te va mușca de ouă.

| Horus35 a răspuns:

Are 17 ani și nu te rogi de ea să se culce cu tine, aștepți pana face ea pasi in direcția asta fără sa trebuiască s-o convingi tu. Cum adică să scapi de câine? Vorbește cu stăpâna lui și ii spui ce te deranjează.