| Marrrii a întrebat:

O sa incep sa va spunn povestea mea, si va rog sa ma ajutati.
Eu am avut o relatie cu un baiat, la inceput am fost dezinteresata, el m-a vazut cand plecam de la scoala (eu sunt la generala iar el la liceu), si era cu doi baieti pe banca in curtea scolii, el si baietii m-au vazut si ma stiau dupa facebook m-au strigat pe nume, m-au salutat, in fine iar el cand eu am plecat s-a ridicat dupa banca si a icercat sa vina dupa mine dar unul dintre baietii cu care era l-a oprit. Din acea zi el venea in fiecare zi in fata scolii si in curtea scolii pentru ca scoala la care sunt eu si liceul la care e el sunt lunul de altul la o distanta de 5metri si mereu ma vedea ma striga ii raspundeam dar nu prea ii dadeam atentie. M-a bagat in seama pe facebook, imi spunea ca ma place si tot ce poate spune un baiat care incearca sa cucereasca o fata, mi-a cerut numarul de telefon si eu nu i l-am dat si a spus ca o sa faca rost de el, nu l-am crezut iar dupa 2 minute m-a sunat. din momentul ala ma tot suna si pana cand intr-o seara ieseam de la scoala la ora 7 iar in pauza de la 5 la 6 m-am dus cu doua prietene sa ma intalnesc cu el pentru ca tinea mortis. in acea seara ne-am satutat. A doua zi ne-am intalnit inainte de scoala desii nu eram impreuna ne-am sarutat cand ne-am vazut dar niciunul din noi nu avea curaj sa intrebam daca vrem sa fim impreuna dar o prietena de a mea ne-a intrebat pe amandoi fata-n fata si am acceptat. La 2 ore dupa ce a inceput relatia a aflat fratele meu care e in liceu cu el este cu an mai mare fratele meu. Cineva ne-a vazut si i-a spus, in aceea zi l-a intrebat daca este impreuna cu sora lui adica cu mine el a negat. Seara am vorbit cu el la telefon iar eu eram speriata ce-i drept de reactia fratelui meu si i-am cerut sa punem capat relatiei el nu a vrut si acest lucru m-a bucurat. Toate bune si frumoase, ne intelegeam perfect, la inceput de saptamana intr-o luni ne-am intalnit, ne simteam foarte bine impreuna dar atunci fratele meu a aflat din nou si era sigur 100% ca suntem impreuna si cand a venit seara de la liceu mie mi-a luat cartela ca sa nu mai vorbesc cu el. Dar noi tot am continuat relatia, deja incepusem sa tin la el, el la fel, si la sfarsit de saptamana fratele meu la liceu s-a luat de el, si el a incheiat relatia cu mine, probabil de frica, nu stiu sigur. M-am rugat de el 3 saptamani dar, intr-o seara ieseam de la scoala la 7 ultima ora aveam romana in pauza dinainte de ultima ora de romana, m-am intalnit la scoala cu el, l-am rugat sane impacam si nu a vrut si atunci l-am intrebat "Nu vrei sau nu poti?", el mi-a spus ca nu poate si cand a spus asta am simtit ca inca mia tine la mine desii nu mai putem fii impreuna, am inceput sa plang, mi s-a facut rau si cand am intrat in clasa profa' m-a intrebat ce am i-am explicat si a spus ca nu merita, pe mine nu m-a interesat, stiam doar ca tin la el enorm. De atunci plang in fiecare zi, seara e ultimul meu gand inainte sa adorm iar dimineata e primul meu gand. El acum e c alta fata problema e ca aceea fata e cam, c***a ca sa zic asa ca sa nu spun altfel si este mai mare ca mine cu 1 an, el spune ca tine la ea dar imi dau seama dupa felul cum spune ca suna a disperare sa il cred, vrea sa ma convinga de asta dar eu stiu ca nu e asa. El acum nu mai imi raspunde la telefon, ca sa nu il mai rog, pentru ca prefera sa nu imi raspunda decat sa cedeze, si sa isi faca iar probleme.
Eu vreau cateva sfaturi, cum sa il fac sa ne impacam cum sa ii spun, sa pun pe altcineva? Sa ii spun cu adevarat ce simt fara sa ezit? Nu stiu, va rog sa ma ajutati! Fundita cel mai folositor raspuns!

4 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Te sfatuiesc sa iti reformulezi povestirea. nimeni nu va fi dispus sa citeasca atat de mult fara o exprimare coerenta cu semne de punctuatie.

| AnduZisAlexandru a răspuns:

La multi ani

| Valleria a răspuns:

Eu cred ca el nu vrea sa fie cu tine dar a spus ca nu poate ca sa se justifice si sa-ti fie tie mai greu. Eu am cazut intr-o problema asemanatoar, am gasit mesaje unde fratele ii spunea sa nu se mai apropie de mine daca nu ma iubeste (in alte cuvinte) dar el a negat si mia demonstrat ca tine la mine. Acum avem jumate de an impreuna si suntem fericiti (si cu fratele se impaca). Daca el te iubea nu se speria de vorbele fratelui tau. E greu in asa cazuri pentru ca nu stii cu care sa tii, apoi fratele tau nu iti vrea decit binele si nu a vrut ca un oarecare sa o faca pe sora lui sa sufere. El tot e baiat si intelege mai bine dupa gesturi daca acel baiat te iubeste sau nu.dar bho tu faci ce vrei, e viata ta. Trebuie sa gresesti ca sa intelegi unele lucruri

| Jojo2000 a răspuns:

Da tu parinti nu ai sa le zici ca s-a bagat fratetu aiurea? sau vb direct cu fratele tau cu ce drept se baga el? plus daca si-a gasit atat de repede alta clar nu tine la tine nu ai de unde sa-ti dai seama doar din felul in care o spune stai linistita zii lu fratetu sa nu se mai bage si uitral pe ala si-a batut joc de tine