| UrsuletZzZzDePlush a întrebat:

Buna,TPU, o sa va ia ceva timp sa imi cititi povestea, dar va rog mult..am nevoie de ajutor.
Imi place de un baiat (cam de 1 an l-am cunoscut),ne cunoastem mai mult din vedere, el stie ca il plac (cel putin acum 8 luni sau asa stia asta),si am incercat sa ma interesez daca si lui ii place de mine,chiar daca m-am cam intristat cand am aflat raspunsul.
Azi am fost la biliard cu o prietena si cu prietenul ei, si dupa catva timp a venit si el acolo (la alta masa)..eu incercam sa ma comport cat se poate de normal chiar daca nu am reusit..atunci mi-am propus sa nu ma mai uit la el si am reusit cat de cat laughing ..prietena mea mi-a spus ca el tot se uita la mine,si cand incerca sa loveasca bila se uita la mine si dadea pe langa(toate acestea mi le-a spus prietena mea care imi este ca o sora si am incredere ca nu ma minte). apoi inca un lucru care l-am observat era ca de fiecare data cand el statea cu spatele iar celalt cu fata la mine,eu ma uitam la el si celalalt se tot facea ca sughita,stranuta,tuseste etc.
Intrebarea e : Oare si-a schimbat parerea? Avand in vedere ca m-am uitat la pozele vechi (asa aratam cand a aflat ca il plac) si in comparatie cu cele noi,nici eu nu m-as mai recunoaste,m-am schimbat total,dar in bine,imbracamintea,stilul,inaltimea (si formele bineinteles laughing )
Cum sa ii atrag atentia?
Nu stiu de ce dar cand il vad simt un gol in stomac si tremur toata (la figurat, ca la propriu ma abtin de cele mai multe ori)..am mai fost indragostita de multe ori, dar nici odata chiar asa.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Carmenlov a răspuns:

Povestea ta imi aminteste de-a mea, nu si-a schimbat parerea dar a vazut ca nu-i dai atentie asa ca el crede ca te place pentru ca s-a obisnuit cu faptul ca il placi.Continua sa te prefaci ca nu-l placi,ignora-l,stiu ca va fi greu,dar merita, eu, in povestea mea(care e chiar ca a ta)am facut asa si am avut timp si pentru mine, astfel incat, am incheiat numai cu medii de 10 si fara sa vreau l-am impresionat. Apoi pentru ca refuzam sa ii dau atentie s-a indragostit de mine si i-am spus ca si eu il plac si am avut primul sarut. Relatia a continuat pana i-am dat papucii pentru ca era un bou, si
se uita dupa fundul altora.Asta e povestea mea si desi nu pare pentru mine are un final fericit, caci dupa ce am devenit asa de desteapta si am avut cel mai fain tip din clasa toti baietii mau vrut si de trei luni sunt cuplata cu cel mai inteligent baiat din clasa. Sper ca te-am ajutat! Pupici pa!

4 răspunsuri:
| Gabica a răspuns:

E clar ca nu vrea decat sa isi bata joc de tene.Si daca si-a schimbat parerea despre tine doar pentru ca arati mai bine, atunci e clar ca nu ai putea sa o ai o relatie bazata pe dragoste cu el.Te sfatuiesc sa renunti la el inainte sa fii ranita.

| neutrino a răspuns:

Parerea nu i-ai schimbat-o, dar acum are posibilitatea sa se joace cu tine, la fel cum se joaca cu bila de la biliard.

| UrsuletZzZzDePlush explică (pentru neutrino):

M-am gandit si la asta, dar nu mai stiu ce sa cred pentru ca mai era un baiat de care imi placea atunci (acum nu), care se tot tine acum dupa mine

| Aanonimaa20 a răspuns:

Cel mai bine e sa o lasi balta pentru ca vrea sa isi bata joc de tine si vrea sa rada de tine pe la spate ( ti'o spun din proprie experiena ).