| memekiki a întrebat:

Buna TPUpuppy dog eyes de curand s-a intamplat ceva neasteptat, el e cel mai bun prieten al meu dar acum cateva saptamani fara sa ne dam seama ne-am sarutat, nu stiu de ce nu stiu cum doar m-a sarutat si asa.doar ca ce e cel mai grav e ca sa mai intamplat odata, eram in scara blocului unei prietene si am inceput sa ne jucam, dupa care cum eram singuri si am obosit de la atata joaca mi-am pus ca de obicei capul pe umarul lui.ciudat insa ca sa jucat cu telefonul si ma tot uitam la ce face, apoi s-a apropiat incet de mine si mia atins buzele usor. Am crezut ca din greseala, dar apoi m-a intrebat ca ce fac:O.ok.eu doar stateam si ma uitam ce face cu telefonul, si i-am spus intocmai, dar apoi sa intors spre mine si m-a sarutat pe obraz apoi mi-a cerut sal sarut si eu pe obraz, ok asta ca asta dar apoi am ajuns sa ma sarute pe buze, wtf. dupa care nu ne mai puteam opri din sarutat, nu inteleg e cel mai bun prieten al meu, totusi nu pot sal refuz cand ma saruta, pe langa asta, m-a vazut cu un baiat si a inceput sa critice eu in gluma am spus ca sa nu se supere pentru ca tot pe el il "iubesck" iar el a spus cum spune de obicei cand il supara ceva ca "nul deranjeaza si ca pot fi cu oricine vreau". nul inteleg.chiar el a spus sa ramanem doar prieteni dar mai nou de fiecare data cand ne vedem (asta fiind zilnic) vrea sa ma sarute si daca nu o fac are privirea aia suparata, sau incepe sa ma provoace sa ma apropiu de el.TPU te rog spuneti-mi, credeti ca s-ar putea ca el sa simta ceva pentru mine dar sa nu doreasca sa-mi spuna pentru ca sa nu strice prietenia dintre noi? Mie teama sa nu se ajunga mai departenail biting

Răspuns Câştigător
| Anet a răspuns:

Buna.
Cu siguranta te place si dupa cum spuneai si tu poate ca nu iti spune asta fiindca prietenia voastra e importanta pentru el si nu vrea sa piarda asta, si e bine daca gandeste asa.Nu stiu daca tu simti o atractie pentru el,insa daca va placeti puteti incerca sa fiti impreuna,insa sa va promiteti de la inceput ca in cazul in care va despartiti veti ramane prieteni,uite mai demult am fost prietena cu un tip,dupa ceva timp ne-am indragostit unul de celalalt, si am fost impreuna destul de mult, iar dupa ne-am despartit.A fost aiurea vreo 2 saptamani insa acum e unul dintre cei mai buni prieteni si suntem mult mai apropiati ca inainte fiindca fiind impreuna ne-am cunoscut si mai bine.
Bafta si ai grija ce alegere faci :*

8 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Draga mea, prima data trebuie sa fiti best friend. (cei mai buni prieteni) ajungi sa-l cunosti mai bine si cu adevarat tii la el, saruta-l si sa fii cu el impreuna ca meritati:X

| BlueBird a răspuns:

Eu cred ca te place dar stati linistiti happy.

| Heys a răspuns:

Pai cum adica mai departe tu nu vrei sa fi cu el,?

| adelayda a răspuns:

Aoleo pai daca mai arata si bine si tea si sarutat e clar ca te place[daca nu te placea nu te saruta]pune mana pe el ce daca a fost cel mai bun prieten poate fi si iubitsmug

| adelayda a răspuns:

App daca te-a si criticat e clar ca-ii place de tinehappy

| bOgDy_7591 a răspuns:

Intreba-l intre 4 ochi ce simte...si poate te lamureste...si daca iti spune ca te iubeste nu inseamna ca strica prietenia.

| VisSs a răspuns:

Hmm.Eu am impresia ca te foloseste. Daca te-ar place probabil ar vrea sa fie cu tine, dar vad ca nu-l deranjeaza daca vrei sa fii cu altul.Si daca ati fi buni prieteni si nu ar vrea sa strice aceasta 'prietenie' nu ar face asta.oh go on

| spadacio a răspuns:

Buna, cunosc astfel de situatii si crede-ma ca el tine foarte mult da tine dar s-a legat o relatie mare de prietenie, sunteti ca niste frati, iar lui ii este frica daca nu va merge relatia ca veti incheia si relatia de prietenie... Eu zic sa purtati o discutie, sa ramaneti la sarutatul pe obraz pentru ca asa este cel mai bine crede-ma happy. El vrea mai mult deoarece a inceput sa te cunosca foarte bine si stie ce fel de persoana esti, si este convins ca, daca v-a continua asa va merge...
Succes