| Simplegirlbb a întrebat:

Buna, TPU! Pe 20 iunie am facut intrerupere de sarcina. Am sangerat aproximativ 2 saptamani foarte putin.
Normal, azi ar fi prima zi de menstruatie. Doar ca nu e ca si pana sa raman insarcinata. Am vazut doar la dus mici cheaguri.
Dupa ce am facut intreruperea am plecat din tara, deci nu am facut controlul de doua saptamani.
Ceva sfaturi?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Primele 2-3 menstruatii de dupa intreruperea de sarcina s-ar putea sa fie la fel de atipice sau anormale. Sanatate!

| anamaria82726 a răspuns:

Intr-adevar vor fi mai anormale menstruatiile de dupa intreruperea de sarcina, dar sa stii ca asta se poate intampla si la menstruatiile normale(sa difere culoarea, textura sau sa apara acele cheaguri)

| Rux04 a răspuns:

Te sfătuiesc să mergi la poliție. Poate fi un pedofil.

| NicoleEazi a răspuns:

Sa fi linistita, este normal, imagineaza-ti ce s-a intamplat in uterul tau in procesul intreruperii si de asta o sa ai mai putin si cu cheaguri.