| Irina009 a întrebat:

pe data de 30 Decembrie am avut un act sexual neprotejat, mi-a venit ciclu pe 14 Decembrie eu avându un ciclu neregulat și ma gândeam sa vina și luna asta la fel, dar am avut doar dureri gen ca la menstruație ușoare suportabile și azi mai puțin suportabile si îmi curge secretul vaginală... mi-e puțin frica ca dacă sunt eu duminica trebuie sa fac un test. Am descărcat aplicația cu perioada fertila și eram in perioada fertila pe data de 30 Decembrie, nu știu ce sa cred ori îmi întârzie ori nu stiu. Am uitat sa menționez ca am stat cu fundul și pe locuri reci

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Poate ai noroc și e vorba doar de o simplă întârziere.
Data viitoare ai mai multă grijă.

9 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu poti merge pe aplicatii cu perioada fertila din moment ce tu ai ciclu neregulat. Nimeni nu iti poate spune daca e sarcina sau nu, fara un test. Il faci si el iti va arata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai? Ca i mi este greu sa cred ca la 42 de ani ca scrii ca esti in 1977 nascută, sa nu stii nimic despre sex, deci eu cred ca nu ai mai mult de 15 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu NEREGULAT asa cum ai mentionat chiar tu, nu se poate calcula sau aprov\xima perioada fertila si nici urmatorul ciclu, aadar, daca ai avut sex neprotejat, poti ramane insarcinata oricand.
Nu te chinuii cu aplicatii, ca la tine nu functioneaza nimic, odata ce ai ciclul neregulat.
Pentru cele cu ciclul neregulat, este indicat sa faca sex numai cu protectie, pentru ca nu se poate calcul, estima sau aproxima ovulatia, perioada fertila is nici ciclul urmator.
Fa un testd e sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala si atunci vei avea un raspuns clar si corect, daca esti sau nu insarcinata.
Deci, mentiunea ta de "ciclu intarziat" nu face vreun sens la tine, atata vreme cat este ciclul neregulat, nevenind niciodata la acelasi numar de zile.
Nu are importanta unde ai stat cu fundul, ca nu ramai insarcinata daca stai cu fundul gol pe pietre sau pe scaun, ci doar daca faci sex neprotejat!

| Irina009 explică (pentru Violleta2022):

Eu am și spus ca am stat cu fudul pe unde am apucat pe rece, și ma gândeam ca poate d asta mi-a întârziat! Oricum acum diferă la persona, eu cu iubitul meu facem neprotejat de câteva luni bune, efectiv și n am rămas eram speriata deoarece atunci făcusem ceva și nu știam dacă el mai era constinet de ce se întâmpla eu nu mai eram, și eram îngrijorată, sex neprotejat am făcut și in perioada fertila chiar 2 numere și n am rămas, și va rog eu frumos, văd ca sunteți cam activa la chestiile astea, dar băgați o spaima și e cam aiurea! Si atunci când mai scrieți ca poți rămâne oricând însărcinată am mai primit tot rasp de la dumneavoastră și cu lichidul etc ca poți rămâne însărcinată etc, eu una n am rămas. și v as sfătui sa nu mai băgați spaima in puștoaice, și pute ți sa scrieți ceea ce v am scris eu mai sus... nu aveți de unde sa știți ca am rămas chestii d astea, încercați sa ajutați dar intr-un mod urat, eu am mai dat răspunsuri din ce am mai învățat și au fost de folos, nu am încercat sa bag o spaima nu nimic, nu una doua hop sarcina.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Irina009):

Din pacate, asta este adevarul-adevarat. daca v-am produs spaima si tie si eftitelor care va jucati fara protectie si apoi veniti speriate aici ca suneteti gravide, inseamna ca sunteti inconstiente, daca tot continuati sa repetati aceeasi greseala.
Nu am nici un interes sa va mint frumos, ca nu va ajuta cu nimic.

Nu inteleg de ce itie ste frica sa ramai gravida, cand alegi cu buna stiinta si accept, sa faci sex neprotejat.
daca iti este cu adevart frica, ori folosesti protectie intotdeauna, ori strangi picioarele si nu mai faci sex. Cel putin asa ar face o fata sanatoasa la minte, careia ii este frica sa nu ramana gravida.
se gasesc prezervative pe tote drumurile si pretul lro este sub 2 lei, deci, nu ai nici un motiv sa te plangi ca-i imposibils a-l procuri, doar ca refuzi sa-l folosesti, iar in acest caz, este doar prostie si indolenta, dat fiind riscul major la care te supui, cu sarcini si boli cu transmitere sexaula, unele fiind foarte dureroase, sau chiar mortale.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ti-am zis să nu mai umbli cu blugii rupți, pe vremea asta rece. ))
Sau poate că, femeia aia slabă și înaltă din autobuz, care te-a atins pe umăr si de care erai așa speriată ca ti-a facut farmece, a prevăzut viitorul?!hee hee

| Andreeush a răspuns:

De ce nu faci un test de sarcină?

| Irina009 explică (pentru Andreeush):

Îl fac duminica ca trec 21 de zile. dar pana atunci stau și ma zbat sa ma mai informez etc.

| Irina009 explică (pentru Andreeush):

Doamne ajuta mersi mult❤️?

| Andreeush a răspuns (pentru Irina009):

Poate ai noroc și e vorba doar de o simplă întârziere.
Data viitoare ai mai multă grijă.