| anonim_4396 a întrebat:

happy Pentru inceput, scuzati categoria dar am mai pus o intrebare si nu a raspuns nimeni si am nevoie urgenta de raspuns. happy. PS.: categoria asta e cea mai folosita deci.

1.Din ce volum face parte poezia "Bivolul si cotofana" de George Topirceanu si in ce an a fost publicat volumul? happy
E fabula sau poezie?

2.Din ce volum face parte poezia "Boul si vitelul" de Grigore Alecsandri si in ce an a fost publicat volumul?
E fabula sau poezie?

3.Cum adica : "moduri de expunere: (indica modul prezent in opera literara, indica pagina/paginile si transcrie cate un citat) :Naratiune_____Dialog______Descriere.
La ce se refera enuntul asta? thinking

Dau FUNDA pentru cel care raspunde la toate intrebarile URGENTTTT! Va rog multt puppy dog eyes

2 răspunsuri:
| 93Anna93 a răspuns:

Sau ai putea sa iti faci singura temele de vacanta. Daca nu stii nici macar ce e ala mod de expunere, atunci e grav.

| Magdalena234 a răspuns (pentru 93Anna93):

Dar nu e temaaaa! straight face. E o chestie pentru biblioteca.winking