| anonim_2824 a întrebat:

TPU!
poate o sa sune ciudat dar am si eu o povestioara si o intrebare. poate ma puteti ajuta si pe mine*mersi anticipat**dau fundita*

sunt in clasa a8a. Am un prieten din septembrie. e cu mine in clasa si ne intelegem super bine. Ne cunoastem din clasa a5a si stiu ca lui ii placea de mine de atunci. a fost ceva gen dragoste la prima vedere. totul a inceput in septembrie cand am fost plecati in slovenia de la scoala. in ziua in care am plecat mi-a spus ca ii place de mine si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el.ne-am tinut de mana, ne-am sarutat...ne-am simtit minunat. Cand ne-am intors la scoala dupa o saptamana parca s-a schimbat brusc. Nu am mai vorbit vreo doua saptamani bune. Dupa care a inceput sa vorbeasca iar si m-a invitat in oras. de atunci ma suna in fiecare dimineata si seara, iesim in oras...totul bine.
Parintii nostri se cunoasc bine si mama il cunoaste, iar mama lui ma cunoaste.
In ultimele zile, am inceput sa "ne facem planuri".

Vineri - am iesit intr-un pub. m-a dus acasa.
Sambata - a fost vreme prosta si nu am putut iesi dar am vorbit la tel si pe mess.
Duminica- la fel ca sambata
Luni - dupa scoala, m-a sunat sa ne vedem marti(azi)(nu am facut scoala)
prima data noi doi si apoi cu mai multi colegi. Ne-am intalnit de dimineata, ne-am plimbat si mai apoi am fost aproape toata clasa intr-un pub.ne-am simtit toti bine ca mai apoi sa aflu ca el le-a spus unor colegi niste minciuni ca noi am facut diferite chestii. nu-mi place sa fiu mintita de un baiat. mi-au spus cei doi colegi lucrurile aflate de la el dar sincera sa fiu nu stiu pe cine sa cred.
M-am certat rau de tot cu el si nu imi place sa stam suparati.
maine ar fi trebuit sa iesim noi doi si inca un cuplu dar din moment ce nu am mai vorbit azi cu el nu stiu ce se va intampla.
Inafara de miercuri ar fi trebuit sa merg la el de revelion sa petrecem impreuna.

Credeti ca merita sa ma impac cu el? Sa-i dau o a 2 a sansa? plzzzz help! Pe cine sa cred: colegii sau pe el?

P. s: tot timpul ne impacam repede. dar acum este altfel.

plz...si mersi cui a avut rabdare sa citeasca tot!

Răspuns Câştigător
| cOnTexT a răspuns:

Mda, e si el om, mai dai o sansa, daca restul a mers asa de bine, dar explica-i ca sa nu mai minta!winking Bft Sunal!

7 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Cata povestea. Parerea mea este ca el le-a spus doar asa, asa le place baietilor sa se laude cu prada, le e urat sa recunoasca ca nu au facut nimic cu prietena. Merita sansa a 2-a.in fond nu ti-a gresit cine stie ce.

| Kylexy a răspuns:

Pai orice om greseste ofera-i a 2 sansa de ce nu te-ai gandit poate ca ai sa regreti candva ca nu i-ai dat a 2 sansa
Parerea mea dai a 2 sansa vb cu el in leg cu ce a facut si nu vei avea nimic de pierdut

| SperanteSpulberate a răspuns:

Parerea mea este ca lumea ii rea. Crede-l da-i a doua sansa. Si pana la urma minciuna are picioare scurte. Ca daca nu e adevarat si nu ii da-i o a doua sansa atunci pierzi tot. Daca ii da-i si se adevereste ca e adevarat ce a zis discutati problema intre voi si ajungeti la un subiect comun!

O zi buna si Craciun Fericit!

| Douapunccteunics a răspuns:

Da.merita a fost o prostie nu crede colegii pot si rautaciosi si gelosi pe relatia voastra ca ei nu. s la fel

| alessyca a răspuns:

Aici e vorba de incredere, lumea din jur e foarte rautacioasa, trebuie sa ai mare grija! insa e posibil cum sunt baietii sa-l fi luat gura pe dinainte insa nu cred ca a facut`o cu rea intentie...parerea mea e sa-i mai dai o sansa, insa daca mai au loc incidente asemanatoare ar cam trebui sa iti pui un semn de intrebare in ceea ce il privestetongue

| anon1mu a răspuns:

Hmm sincer n-am ce sa fac si tiam citit asta de ex daca ai avea colegii mai aldrq sa le fie ciuda pe ala. ar baga vrajeli?

P. S:a mai incercat vun coleg sa se bage cu tine si nai vrut?

| d33a777 a răspuns:

1.Eu cred ca ar trebui sa-l pui de fata cu colegii tai. Daca crezi ca prietenii(colegii) tai te-au mintit ofera-i a 2-a sansa.
2. Fa-l sa ii para rau pentru tot ce a facut, explica-i ca nu meriti sa afli niste minciuni, etc...in concluzie, fa-l sa regrete pentru barfe
pupici si bafta:*