| ziuadeazi a întrebat:

Buna, TPU, poate suna funny dar oricum pentru mine e putin jenant.
Azi am avut contact sexual cu iubitul meu, la un moment dat, el mi-a oferit sex oral.
Nu simteam durere sau disconfort, dar cred ca a supt prea tare pentru ca acum, dupa acel episod, am labiile interne umflate si marite cam mult (fara durere sau alte simptome).
As putea face ceva sau vor ramane asa? Dau funda.
Am mai vazut raspunsuri de genul "pune gheata", dar asa nu risc sa fac cistita sau ceva asemanator?

8 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

O sa se dezumfle, problema e la el ca nu stie cum sa faca, nu trebuie sa suga nimic, pentru ca ai zona foarte sensibila si se irita usor, tot ce trebuie sa faca e sa isi plimbe buzele si limba, dar atat, fara dinti, si daca chiar vrea sa suga, usor, finut si incet.

| Violleta2022 a răspuns:

Este perfect normal ce ti se intampla, asta se intampla mai tuturor fetelor dupa ex oral sau vaginal.
Relaxeaza-te ca esti in parametrii normali, iar " buzele" oso revin la forma la masura initiala, la cateva minute sau ore, dupa sex.
Nu pune nimic, spala-te cu apa si sapun, facandu-ti toaleta zilnica externa, asa cum este normal.

| corbulalbrosu a răspuns:

Prepara o infuzie/un ceai de musetel pe care dupa preparare sa-l racesti prin mentinerea in congelatorul frigiderului insa nu mai mult de cateva minute. Cu infuzia de ceai de musetel racit (dar nu foarte tare) iti clatesti cateva minute vulva si labiile mici (interne) si pe urma iti asezi peste labii comprese imbibate cu ceai racit pe care le schimbi periodic. Pana dimineata sau maine spre amiaza, labiile si clitorisul isi vor reveni la marimea lor obisnuita/normala. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Ce crezi, dacă ar fi să nu mai revină la normal, nu ar trebui să întâlnim femei cu labiile mai jos de genunchi?!?
Fii pe pace, în scurt timp trece.

| Andreeush a răspuns:

Își vor reveni, nu îți fă griji.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să nu pui gheață...

| MademoiselleCosmina a răspuns:

E normal, isi vor reveni. happy

| stefan6666 a răspuns:

Stai liniștită se dezumfla și se trag la loc.esti norocoasă că ai primit așa ceva