| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea e cam lunga... Sunt fata, in clasa a 9-a si la inceputul anului scolar mi-am facut un grup de fete cu care ieseam in fiecare pauza in curtea liceului. Dupa un timp am cunoscut 4 baieti (de la clasa alaturata). Un baiat din astia 4, cel mai timid mi se parea cam fraier la inceput. Cu timpul am inceput sa-l plac mult de tot, mai ales cand el a dat semne ca ma place. Eu am fost o proasta, am vrut sa-i arat ca nu-mi pasa de el si nu-l bagam in seama, incercam sa-l ignor, sa fac pe grozava crying Prin semestrul 2 eu nu am mai continuat sa stau cu grupul acesta de fete,nici numai ieseam in curte si baiatul asta m-a salutat pe hol o data,de doua ori,de sapte ori,pana cand s-a plictisit pentru ca nu-i raspundeam sad Am fost cea mai nesimtita persoana! Chestia este ca de abia dupa chestia asta mi-am dat seama cat de mult pot tine la el. Am cunoscut o groaza de baieti,multi mi-au placut,dar la baiatul asta simt ca este compatibil cu mine,simt ceva special! In fiecare secunda sunt cu gandul la el! El in pauze intoarce capul dupa mine,dar mi-e rusine sa merg la el sa-i zic "Buna",dupa ce nu i-am raspuns de n ori. Mai ales acum,cand se zvoneste sa ar fi cu o fata din clasa mea na- curaj sa fac nimic. Si el e timid, dar si eu sunt. Regret tot ce am facut! Este singurul baiat dupa care mi s-a "aprins" calcaiele laughing, dar nu neaparat pentru aspectul fizic, atat cat pentru sufletul si comportamentul lui.
Mie nu prea mi-a placut clasa in care am nimerit si am vrut sa ma mut in alta clasa. As vrea sa ma mut in clasa lui (pentru el), dar chestia este ca si in clasa in care sunt mi-am facut prieteni putin spus buni. Nu stiu daca o sa regret daca o sa ma transfer. Daca asta ma sigura ca o sa ma imprietenesc cu el as face-o fara probleme! Nu-mi pasa daca la profilul unde e el e mai greu! Vreau din nou sa vorbesc cu el crying
Ce sa fac? Oare ar fi bine sa ma mut? Chiar nu stiu ce sa fac in legatura cu asta.
Funda happy

12 răspunsuri:
| 354 a răspuns:

Buna,sti proverbul acela :"Cu rusinea mori in drum"! ai dreptate ai gresit fata de el,si este bine ca iti dai seama de asta! in locul tau mi-as face curaj si m-as duce la el sa imi cer scuze pentru atitudinea mea fata de el! asta sa o faci numai daca tu simti ca iti place cu adevarat si mai ales daca merita! inteleg tu esti timida el la fel, dar parerea mea este ca ar trebui sa lasi timiditatea asta la o parte si arata-ti sentimentele fata de el nu le mai ascunde! daca voi doi va placeti mult si cu adevarat, si tu simti ca ai multe in comun cu acest baiat, sunt sigura ca se va naste ceva frumos intre voi, poate cine stie va dura mult mult timp, deci curaj ce mai astepti!big grinte-am pupat dulce

| rakitik a răspuns:

Lasa-l in pace, ai avut sansa ta.De ce vrei sa vorbesti iar cu el tocmai acum cand e cu cineva? Daca are nevoie de tine te cauta daca nu....resemneaza-te

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baga id lui si vorbiti acolo sau salutal tu prima cand il vezi, nu are rost sa te muti pentru atata. incearca sal cunoasti prima oara si dupa vezi ce faci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa te muti pentru eloh go on. Daca nu merge o relatie intre voi? Ai vedea ca efortul depus a fost degeaba straight face
Eu zic sa iti iei inima in dinti si sa ii spui "Buna". E primul pasbig grin. Dupa aceea, puteti sta de vorba. Il mai intrebi din cand in cand ce face etc. Vorbeste cu el pe mess, da-i semne ca il placihappy
Daca nu incerci, sa stii ca nu castigi nimic!happy
Bafta!

| Bellatores a răspuns:

Si eu am avut o intamplare asemanatoare(eu sunt baiatul), am placut o tipa foarte foarte mult, o salutam zilnic dar ea niciodata nu ma saluta, pana la un moment dat cand m-am mutat cu ea in clasa, apoi i-am vazut adevarata fata.Nu o cunosteam foarte bine, doar din vedere, din auzite, foarte putine vorbe, si cand am cunoscut-o nu am mai placut-o chiar am inceput sa o detest.Trage si tu concluziihee hee fundita?big grin

| naitreaba a răspuns:

Nu e nevoie sa te muti, dar du-te si vorbeste cu el... sunt baiat si stiu ca n-o sa-i para rau ca te duci, ba chiar o sa fie fericit. Incearca, poate nu trebuie sa faci compromisuri, ci doar trebuie sa vorbesti cu dansul.

| Marius94_5839 a răspuns:

De obicei nu e bine sa joci nici macar pe perece de Asi foarte agresiv in cazul in care pe flop mai este un K si un Q. Apai, sa mergi orbeste pe o pereche de baieti, nu crezi ca poate genera pierderi mari?

| Foreveraloone a răspuns:

Ramai la profilul care iti place.Nu trebuie sa te muti neaparat pentru el. Puteti vorbi chiar daca sunteti la clase diferite. Vorbeste cu el pe facebook, mess pune-i intrebari despre el.Fii interesata de tot ceea ce-ti spune si dupa ce apuci sa-l cunosti mai bine spune-i ca regreti ca nu l-ai bagat in seama si ca nu ti-ai dat seama ce persoana speciala este.Cu siguranta va intelege aluzia si va face el urmatorii pasi.Dar daca nu reactioneaza intreaba-l asa printre altelel daca vrea sa iasa in oras cu tine big grin.Deocamdata tu trebuie sa vorbesti cu el prima, macar virtual, pentru ca tu ai gresit nebagandu-l in seama.

| Bia125 a răspuns:

Eu zic sa nu te muti(parerea mea) Eu te-as sfatui ca atunci cand treci pe langa el sa il saluti tu prima, si daca iti raspunde intrebal ce faci. etc. Iar dupa o sa te mai salute el, dar de acum va trebui sa il saluti. Iar daca ai id lui, iai putea lasa un mesaj chiar daca este online da sau nu. In acest mesaj iai putea spune... ca iti pare rau pentru felul in care te-ai purtat, dar ai avut o perioada ma proasta, etc. Daca tii la el va trebuii sa ai mai mult curaj, deoarece el nu va veni la tine etc, dupa ce iai facut. Bafta!

| 4everYO a răspuns:

Eu cred ca n-ar trebui sa te muti, poti sa vorbesti cu el si daca nu sunteti ina celasi clasahappyhappyhappy

| FeelMe a răspuns:

Daca tu consideri ca ti se potriveste profilul la care este si el, si daca tu consideri ca te va ajuta in viitor ar fi o solutie sa te muti, in primul rand gandeste-te la tine si dupa la el. Pune-ti intrebarea asta: Cu ce ma va ajuta in viitorul plan profesional faptul ca ma mut la alt profil?

| Brifcore a răspuns:

Pretenul tau pa viata, Gutza iti sugereaza astfel : deci vii la casa mea de distractzii(unii ii zice bordel) si intr-o zi o sa vina timidu si o sa va distrati.
Asa sa fie, palalila.