| Prietenaadv64 a întrebat:

Prietena mea are o problema si nu stiu ce sfat sa ii dau din cate mi-a explicat ea a facut-o pentru prima data si prietenul ei nu a lasat nimic in ea.Ea normal iar fi venit stopul pe 23 iar ea a avut contactul sexual acum 4 zile si zice ca a ramas gravisa. Ce sa ii zic?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Din expunerea si exprimarea foarte incerta, se poare intelege ca actul sexual a fost intretinut in data de 17 Sept. (acum 4 zile), iar menstruatia ar urma sa inceapa in data de 23 Sept. Daca am inteles bine reiese cat se poate de clar ca sexul a fost intretinut cu 6 zile inainte de data incepere a menstruatiei viitoare, adica in perioada ultimelor 9-10 zile 100% NEFERTILE perioada in care chiar si daca a ajuns sperma in vagin formarea unei sarcini este complet/total IMPOSIBILA. Poti sa-i spui ca poate fi foarte linistita si lipsita de teama sau orice ingrijorare. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| kandaraki a răspuns:

Sa nu minti caci acea prietena esti de fapt tu.
i-ar fi venit stopul se scrie corect.
nu afli daca esti gravida sau nu la 4 zile dupa ce faci sex.
sfat - nu face sex, nu stii, nu face!