| GDragon a întrebat:

Prietenii sau iubitul/iubita? Cine ar trebui sa fie mai important și de ce?

9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu e nimeni „mai important". Fiecare trebuie să aibă locul lui în relațiile tale.

| Freya1 a răspuns:

Chiar dacă ar trebui să spun nici unul pentru ca nu poti compara prietenii cu iubitul spun totusi ca iubitul. Daca esti un om matur si vrei o familie vei conștientiza că cu acea persoana vei face casa, copii nu cu prietenii pentru ca si ei la rândul lor isi vor face familii si nu vor putea fi mereu langa tine.

| Eteda a răspuns (pentru Freya1):

Corect spus! Doar daca esti matur si urmaresti asta, daca esti adolescent si nu vrei decat o relatie asa, ca sa fie... eu zic sa tii legatura cu prietenii in caz de orice, dupa te trezesti singur.

| Freya1 a răspuns (pentru Eteda):

Eu am 24 de ani si posibil sa ma mărit in vara deci la mine nu se pune faza cu adolescenta.

| Eteda a răspuns (pentru Freya1):

Scuza ma, dar nu m-am referit la tine, doar adaugam ceva raspunsului tau, ma referam in general la reatiile adolescentilor. Felicitari pentru posibila casnicie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubita ca nu faci căsnicie cu prietenii. Aia cu bros over hoes e un clișeu.

| 90210 a răspuns:

E bine ca nici eu si nici el nu avem atat de multi prieteni. El e din Constanta si toti prietenii lui sunt ofiteri pe vase de croaziera,, deci se vad la 3-6 luni. Eu am 2 prietene si ne vedem o data la 2-3 luni. Fiecare are viata ei, dar incercam sa ne facem timp sa iesim. Nu trebuie sa-ti neglijezi nici relatia, nici prietenii, dar recunosc...in weekend stau mai mult cu iubitul decat cu prietenii sau iesim toti la un restaurant. Important este sa depui efort ca sa poti petrece timp cu toate persoanele dragi. Timp se gaseste daca stii sa-l gestionezi.

Răspuns utilizator avertizat
| SunF a răspuns:

Nu trebuie sa neglijezi nici una nici alta, acorda-i atentia si iubirea ta pentru iubita
Dar sa nu uiti sa iesi si cu prietenii si sa va distrati
Asta e alegerea ta