| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu termina foarte repede! In sensul in care intra in mine o data, iese, intra iar si isi da drumul.
El spune ca e din cauza faptului ca nu a mai facut-o de mult, e adevarat?
Chestia e ca nu mai sunt virgina de cateva saptamani si fix cand ma obisnuiesc cu senzatia aceea cand e in mine, isi da drumul.
Imi poate explica cineva ce se intampla?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Tipul sufera de ejaculare precoce, poti gasi pagini intregi despre treaba asta pe net ideea e ca trebuie sa lucrati impruna ca sa reziste mai mult si sa aveti rabdare.

Răspuns Apreciat de Editori
| mihai69 a răspuns:

Poate fi adevărat și ce spune el.
Iar faptul că tu abia ce ți-ai început viața sexuală este un indiciu că ai încă un vagin foarte „strâmt", ceea ce în niciun caz nu îl ajută să reziste mai mult, dimpotrivă - îl excită foarte puternic și „BUM!" explodează în doi timpi și (maximum) trei mișcări.
Ceva mai mult exercițiu, poate și un prezervativ Durex cu anestezic (mutual pleasure) sau direct un spray cu lidocaină pentru el vor ușura adaptarea și vor lungi (chiar semnificativ) durata actului. Răbdare și tact - o să reușiți!

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Poate sa sufere de ejaculare precoce, sau poate doar sa fie din cauza ca nu a facut de mult sau ca sunteti la inceput.
Zic sa exersati mai des si sa vezi daca in timp rezista mai mult, daca nu sa mearga la medic.

| Andreeush a răspuns:

Are ejaculare precoce.

| Willis a răspuns:

Ar fi două rezolvări. 1 să faceți cât mai des, se va obișnui și va dura mai mult. 2 să se masturbeze înainte cu vreo 30-40 minute. Apoi să te ți.

| IamJoKeR a răspuns:

Prietenul tău suferă de ejaculare precoce

| DanyDav a răspuns:

Aeveti nevoie de ajutor!