| nimeniimportant99 a întrebat:

Probabil nu e cea mai potrivita categorie, dar imi cer scuze.

Povestea mea e una lunga dar am sa incerc sa o scurtez. Anul trecut in mijlocul lui septembrie, am cunoscut un baiat. Din momentul in care l-am vazut l-am placut enorm de mult. El stia ca-l plac, insa nu a dat nici un semn. Am asteptat doua luni, dar nimic. Mentionez ca nici inainte nu vorbisem sau ceva. Si ma gandeam ca nu are rost sa-mi dau sperante false, asa ca am incetat oarecum sa ma gandesc la el. Mai apoi pe la inceputul lui noiembrie, un alt baiat si-a facut aparitia si vorbeam incotinuu. Am inceput sa ma indragostesc de el. Sa-l iubesc. Si asa am avut o relatie, destul de lunga. Pe parcursul relatiei, baiatul ce il cunoscusem in septembrie, mi-a scris. Dupa vreo 4 luni de atunci. Si imi dadusem seama ca eu inca aveam o simpatie pentru el. El mi-a zis ca ma place si intrebase daca si eu il mai plac. Eu i-am spus ca nu. Nu puteam sa-mi las iubitul, il iubeam enorm. Dupa vreo luna de cand mi-a scris, eu si cu iubitul ne despartisem. Si nu, nu era de vina baiatul acela. Dupa aia chiar baiatul din septembrie mi-a scris. Si vorbeam aproape zilnic. Sentimentele mele pentru el se amplificau tot mai mult. Insa el nu mai dadea nici un semn, nimic. Iar acum in prezent tot asa. Am mai vorbit si asa, dar tot nimic. Nici un semn. Iar eu il plac foarte mult. Cand ne vedem ne zambim si rosim. Dar nu stiu, poate sa insemne ceva? Si din cate stiu eu, el e super timid. Ma poate ajuta cineva, cam ce ar trebui sa fac? Tot timpu ma gandesc la el si ma doare ca nu-mi ofera macar putina afectiune.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ca inca-l mai placi.
E clar ca el te place, daca nu te-ar placea nu ar mai vorbi deloc cu tine.
Dar el te place, si atunci cand i-ai spus ca tu nu-l placi, i-ai cam taiat aripile si incearca sa fie si el cat de distant poate pentru binele lui.

| Lawliet14 a răspuns:

Pare timid, mda...

| marianedu7 a răspuns:

Eu sunt fix tipul asta de baiat timid, sincer daca tu nu ii vorbesti nu ai sa faci nimic. Incearca sa faci conversatie cu el, in legatura cu subiectul asta, poate ai sa poti sa fii cu el