| flowerpowerrr117 a întrebat:

problema este urmatoarea. Am fost cu un baiat acum câteva luni si ne-am despărțit destul de repede din diverse motive precum nesiguranta mea si mai multe. Eu am sentimente pentru el, dar nu stiu ce ar trebui să fac. Simt ca daca ii spun ca il plac ma joc cu sentimentele lui si oricum nu stiu cum as putea sa o fac. Sau cel putin vreau sa discutam despre ce s-a întâmplat mai exact intre noi inainte si in timpul in care am fost impreuna pentru că nu am apucat.
Intrebarea este cum si unde as putea sa vorbesc cu el pentru a clarifica macar ce s-a intamplat? Cum as putea sa deschid subiectul? Uneori mai iesim impreuna afara pentru că avem un grup comun de prieteni, în rest suntem la aceeași scoala.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca va cunosteti suficient de bine, de mai multa vreme NU ar trebui sa-ti fie greu sa gasesti un moment prielnic cand sunteti iesiti cu grupul pentru a ramane mai izolati si sa-i spui ca ai dori sa deveniti ceva mai mult decat niste simpli prieteni din aceeasi ''gasca''. Sau sa-i spui in mod direct ceea ce simti fata de el. Trebuie doar un pic de curaj. Daca NU crezi ca ai reusi asa, trimite-i un mesaj pe un mijloc de comunicare sau socializare. Curaj. Bafta. Sicces!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Il intrebi ce mai face, discutati un pic de chestii banale si dupa ii zici ca ai vrea sa vorbesti cu el niste chestii despre fosta relatie si unde prefera, pe net sau sa va vedeti la o cafea

| Emma30555 a răspuns:

Daca iti place de el poti sa i spui, cand iesiti afara spune i ca vrei sa vorbesti cu el doar voi doi si va alegeti un loc unde sa nu fiti deranjeati