| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.

Recent a inceput sa imi placa de o fata din liceu, dar fata are o acnee mai urata si este putin plinuta si mereu cand o vad, observ acest defect care nu prea imi place, dar cand o vad, incepe sa imi bata inima si ma simt aiurea. O parte din mine o vede frumoasa, iar o parte din mine o vede urata, dar in general, imi place de ea. Ati avut si voi aceasta stare?

3 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Frate daca nu esti sigur mai bine nu te baga decat sa sufere

| corbulalbrosu a răspuns:

Frumusetea fizica este relativa dar mai ales schimbatoare si trecatoare. Frumusetea sufleteasca si caracterul ei raman/se pastreaza de regula in timp din acest motiv acestea ar trebui sa primeaza in alegerea unei partenere. Intotdeauna cand ajungi sa faci o alegere incearca sa judeci rational. Succes.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e o stare normala.
Dupa faza asta, ar trebui sa vorbesti cu ea, cat mai simplu. Sa o cunosti pur si simplu. Atunci vei vedea daca e o fata cum ti-ai imaginat, mai draguta, sau nu te mai atrage nimic la ea.
De cele mai multe ori, cand privesti prea mult o fata fara sa 'actionezi', ti-o imaginezi perfecta pentru tine, iar atunci cand te apropii de ea, vei fi profund dezamagit, si nu te va mai interesa deloc.
De aia e bine sa intri in vorba cu ea, sa o cunosti asa cum e, nu sa-ti imaginezi ca e fata visurilor tale, si vezi pleca in lume calare pe unicorn, spre palatul din turta dulce.