| Anonima26282014 a întrebat:

happy Recent am observat ca atunci cand eu si iubitul meu suntem singuri intr-o camera si ne sarutam apoi ne atingem prin toate locurile ii curge un fel de lichid transparent din penis si nu stiu exact ce e.
Nu stiu ce sa zic... oare e ca la noi fetele cand suntem excitate si ne udam?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA. Este un proces sinonim adica in sensul ca atat barbatului cat si femeii in momentul in care se excita le intra in functiune niste glande care secreta un lichid care are rolul de a lubrefia in cazul femeii interiorul vaginului, aceasta umezire avand rolul de a facilita o penetrare usoara si placuta a penisului in vagin.In cazul barbatilor lichidul produs de glandele Cowper au rolul de a lubrefia glandul pentru ca astfel preputiul va aluneca usor si placut in timpul masturbarii precum si al sexului.

4 răspunsuri:
| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Da, este exact ca la voi, numai ca are alta denumire, atat. In momentul in care un baiat se excita, anumite glande din corp, secreta un lichid, care are rol de lubrifiant. Respectivul lichid contine un numar foarte mic de spermatozoizi. Bafta! happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Codreanu_Anduta_1991):

Respectivul lichid NU CONTINE SPERMATOZOIZI. Daca nu esti informata corect citeste si invata pentru a nu mai debita tampenii. http://www.clopotel.ro/......r-141.html si http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/glandele-bulbouretrale_6034

| MyssTyana a răspuns:

Da,cam asa!