| Darvid a întrebat:

Bună, TPU recent m-am certat cu o "prietena", ea devenea din ce în ce mai toxica, și eu sunt tipul care este ca pe vremuri. Nu bombardier. Mai acum 4 zile I-am luat un buchet de flori și l-a aruncat, a avut o rugăminte la mine, sa nu vb cu altele. Am respectat, și ea trimitea inimi la 6 băieți. Am o stare trista, ce sa fac ca să uit, vreau sa dispară din viata mea

Răspuns Câştigător
| anonima6nskwkkwq7 a răspuns:

Persoanele de genul nu știu sa aprecieze corect efortul persoanei cu care formează o relație. Nu îți merita atenția. Axează te pe tine, și de acum fii mai atent cu fetele... Unele dintre noi, ne batem joc. Exista fete care sunt împreuna doar pentru interes sau care vor doar afecțiune și sex. Ai grija cu ce fata vrei sa formezi o relație. Îmi pare rău ca treci prin asta, dar totul va fi ok, ai sa vezi ❤️

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dacă ești fraier și ai crezut în femei, cine e de vina? Și eu la fel pățeam, trebuie sa fii realist baiete nu visător, fata fidela nu exista, nici sincera, serioasa, femeile nu iubesc cu adevărat și doar iti satisfac ego-ul atât

| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles ce vrei sa spui prin "bombardier' mai ales ca ai spus ca era doar "Prietena". Poate clarifici sa intelegem si noi.

| Darvid explică (pentru Violleta2022):

Cum sa uit de ea, de faptele pe care le-a comis... Adică nu vreau sa ma mai gândesc la ea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Darvid):

Doar evitand sa mai faci o obsesie din ceva, poti sa uiti!
Ocupa-ti mintea si mainile cu ceva util, ca sa te tina ocupat. Citeste carti, rezolva rebus, scrie un blog, repara ceva in curte sau gradina, daca stai la curte, fa curat, spala podele, fa orice...doar sa fii ocupat si timpul trece iute, iar cand vine seara, vei fii atat de obosit ca vei adormii imediat.

| Țoglă a răspuns:

Spune-i frumos că nu mai primește flori după acel incident. Dacă spune de ce, e fiindcă nu apreciază.
Și ce dacă dă inimi la alții, te-a înșelat?

| Darvid explică (pentru Țoglă):

Ea ma are la Block, dar cum pot uita?

| Țoglă a răspuns (pentru Darvid):

Oprești orice contact cu ea și fă ceva ce te paionează pentru a uita.
ex: citit, sport, întâlniri etc

| Genevaaa a răspuns:

Offf ce cretina. tu ii aduci flori si ea le arunca.Si eu m-as simti urat rau de tot daca as fi baiat si mi s-ar intampla asta. Ca sa uiti. pai am o idee. Nu te mai gandi la ea că e frumoasa, ca o placi, ca e cum e. Gandeste te si spune ti in cap ca ti a facut numai rau, si a batut joc, tu nu vorbeai cu nicio fara pentru ea, iar ea vorbea cu 6. Formeaza ti o imagine proasta despre ea, astfel incat sa poti sa o urasti

| Paulyka36 a răspuns:

Ce am făcut și eu cu o astfel de femeie,rupi orice legătură cu ea, tot, număr de telefon, blocat pe orice rețea de socializare, sa nu mai ai nicio tangență. Cand vorbește și cu altcineva nu știu cum ai mai putea avea încredere in astfel de femei.

| Darvid explică:

Ma gândesc sa o iert, dar este deja a 10-a oara și va face la fel, merita sa o iert?