| Musti967 a întrebat:

Bună TPU.
Recent m-am despărțit de o fată... țineam mult la ea.
Sunt o persoană mai sensibilă și am trecut prin 3 relații.
Am 21 de ani și am o anumită teamă că nu o să întâlnesc pe cineva care să fie jumătatea mea.
De câte ori când încep o relație trebuie să se întâmple ceva care să întrerupă relația.
Sunt cu moralul la pământ, mi-am pierdut încrederea în mine.
Ar trebui să mă îngrijoreze situația asta?
Că nu-mi găsesc pe cineva cu care să am o relație stabilă?
Vreau niște sfaturi sau niște răspunsuri care să mă ajute.
Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| VICTORTPURO a răspuns:

Din propria experienta iti spun, o sa treci peste orice fata cu care ai avut ceva in trecut la momentul in care o sa iti placa altcineva, asa este mereu, tu ramai in gand cu ultima fata cu care ai avut ceva si nu o poti scoate din minte, intr-adevar gandurile iti strabat mintea fara sa vrei, acum trebuie sa te iei in maini si sa fii barbat, nu sa stai in depresie sa te gandesti numai la ea si sa petreci asa fiecare zi, incearca sa iesi, sa te ocupi cu ceva care sa nu te mai lase sa te gandesti la ea, trebuie sa iti antrenezi si mintea un pic, te va ajuta mult in viitoarele situatii de acest gen, tine minte fiecare fata cu care te-ai intalnit e o experienta, asa devii un barbat cu experienta si vei avea cunostinte bogate in domeniul relatiilor, o sa gasesti fete multe, ai abia 21 de ani, totul abia incepe, niciodata nu te descuraja, cauta putere si treci peste, multa bafta.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Nu ai o varsta atat de inaintata incat sa te temi ca vei ramane singur deci ai rabdare.
Dragostea apare de unde te astepti mai putin asa ca in timpul asta in care stai singur autocaracterizeazate, cautati si rezolvati problemele din cauza carora indepartezi oameni, schimbati modul de abordare si ai grija in cine ai incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ti timte acest citat "ea nu este a ta, este doar rândul tãu", la varsta asta nu te Gandi ca gasesti iubirea vietii tale, multe o sa plece. Parerea mea este nici sa nu iti formezi o relatie stabilã.

| gabriielaaa a răspuns:

Persoane cu care sa te potrivesti is multe si vei gasi sau te va gasi, iar atunci cad vei face asta vei sti din prima clipa ca vrea sa fii fericit, si eu eram ca tine si nu voiam sa las pe nimeni sa mai intre in viata mea casa nu sufar, dar am fost norocoasa si tu trebuie sa ai rabdare si vei avea jumatatea ta cea care sa fie ca tine aproximativ si o sa va intelegeti bine, sperata moare ultima.