| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu o intrebare care pe mine una ma pune in dificultate. Un prieten e cu 1 an mai mare ca mine(referindu-ma la clasa) si in zilele cu alegerile m-a sunat sa ieshim sa ne plimbam eu nestiind ca el stie ca eu sunt singura si nu cu prietena mea pe care o cunoaste de cativa ani(pe mine doar de jumate de an) si am stat toata seara am vorbit am ras si la sfarsit cand m-a condus acasa m-a sarutat. Toate bune si frumoase a2a zi iar ne-am intalnit insa nu in aceeasi formula de data aceasta si cu pr mea cea mai buna la sf am dus-o pe ea acasa dupa care m-a dus si pe mine acasa l-am pupat pe obraz si cand am dat sa intru in bloc acelasi gest ca seara precedenta. Dupa aceea nu ne-am prea intalnit eram cu scoala el e de la periferia orasului si ajunge mai greu cu toate k vb zilnic prin msj sau pe tel. Eu sunt o fire mai rautacioasa cand vine vorba de baieti si cand il sunam si nu raspundea ma suna el dupa si eu ii vorbeam mai aiurea mai rece mai dur si se supara imi lasa o gramada de mesaje dupa. Intrebarea mea e de ce a facut toate astea, iar acum imi spune doar ca mi-am schimbat comportamentul si atitudinea in rau? (cu toate ca nici asta n-am inteles si nu a vrut sa imi spuna a zis ca inteleg singura) si azi mi-a zis ca sunt persoane care il cunosc de mai putin timp ca mine, dar il inteleg pe cand eu nu il voi putea intelege niciodata...

Răspuns Câştigător
| EUBMV89 a răspuns:

Ma eu zic ca el probabil a asteptat ca tu sa te schimbi un pic si sa fii mai calda cu el si sa il intelegi si cred ca tu nu ai facut-o.
Probabil ca nu ti-a zis nimic in legatura cu asta pentru ca se astepta ca tu singura sa iti dai seama, insa cum tu nu ai facut-o cred ca s-a gandit ca nu are rost sa continue cu tine atata timp cat tu nu il intelegi fara ca el sa se expreseze sau ca daca l-ai inteles si nu te-ai schimbat e si mai rau. Sper ca ti-am fost de ajutor.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lasa-l in pace acum pana nu te atasezi mai mult.

| SufletulPetrecerii a răspuns (pentru neutrino):

Multumesc pentru raspuns Mi-ar fi placut un raspuns mai detaliat astept si celelalte raspunsuri dupa care il voi alege pe cel castigator!happy

| neutrino a răspuns (pentru SufletulPetrecerii):

Inca NU te-ai indragostit "lulea" de el si ai timp sa faci un pas inapoi, intelegand ca el nu doreste decat sa-i cazi in plasa. Nu ti-am raspuns pentru a castiga funda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-a sarutat nu inseamna neaparat ca vroia o relatie serioasa cu tine.Si daca o da acum cu faze gen "te-ai schimbat in rau", fara nici un motiv intemeiat...probabil vrea sa "scape" de tine fara sa se simta vinovat sau fara sa te raneasca prea tare.Si se mai poate sa-si fi dat seama ca tu nu esti doar una care dupa 2 saruturi e in limba dupa vreunu si iarasi, asta e un motiv pentru el sa spuna "te-ai schimbat in rau".

| SufletulPetrecerii a răspuns (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult pentru raspuns cu toate ca majoritatea mi-au fost de folos al tau a fost printre primele fiind doar un membru junior nu pot darui mai multe funde :big grin:*

| anonim_4396 explică (pentru SufletulPetrecerii):

Mersi frumos si sa stii ca n-am raspuns pentru fundita.
Succes!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

El probabil a asteptat ca tu sa fii mai calda cu el, nu asa rece.
Se astepta sa ii vorbesti frumos dar nu ai facut-o.
Daca nu te-ai indragostit de el, poti sa faci in pas inapoi in relatia cu el.
Daca esti deja indragostita e greu, dar nu imposibil.
Poate el a vrut sa scape de tine si a inventat un motiv, insa daca crezi si tu ca ai fost rece inseamna ca e un motiv intemeiat si crede ca nu tii la el.

| SufletulPetrecerii a răspuns:

M-am gandit la toate posibilitatile de aici si chiar nu stiu ce sa mai cred. El stia foarte bine de la bun inceput ca eu sunt mai rece pentru ca in serile alea 2 tot il suna una care e moarta dupa el si i-am zis ca eu nu le inteleg pe fetele astea ce umbla atat de disperate in plus nici nu ii raspundea si i-am zis clar ca nu suport genul asta de fete pe care le gasesti pe toate drumurile. Faza cu sa scape de mine intr-un mod mai "finut" ma facea si pe mine sa ma gandesc acum ceva timp, dar pe mess vb destul de mult cand ne vedem ma tine de vorba o gramada si cand dau sa plec ma intreaba unde plec eu asa devremethinking A avut numai relatii lungi si nu prea e genul sa aiba fetele la picioare doar cu una a stat o zi deci nici eu nu stiu ce sa cred