| Den2793 a întrebat:

Revin din nou cu aceeași problema. Pe 22 aprilie am făcut un avort nu a fost un avort dorit doar ca am aflat cand aveam o luna jumătate ca sunt însărcinată si in timpul acesta am luat diverse pastile care probabil afectase faptul, mai mulți doctori mi-au spus ca este posibil sa iasă cu probleme sau sa pierd sarcina si am decis sa fac avort. La o saptamana dupa avort am fost la control, totul era ok, si mi s-a spus de către doctora sa iau anticoncepționale cum ajung acasa. Am început anticoncepționale la o saptamana dupa avort. Pe 22 mai, cand trebuia sa imi vina ciclul am avut doar niște sângerări. Am luat mai multe teste de sarcina si prima linie era foarte vizibila, a doua se vedea foarte puțin, 4 teste au ieșit la fel... Timp de 2 saptamani am tot făcut teste si la fel, dupa m-am dus sa fac analize de sânge pentru sarcina si mi-a ieșit hormonul hcg 100 adica sarcina... Ma duc la un ecograf mina zis sarcina 5 saptamani... Am mai avut iar intre timp niște sângerări. Dar nu aveam nicio stare ca as fi însărcinată. Dupa m-am dus si am făcut ecografie intravaginala si mi-a zis ca nu sunt însărcinată si totuși sa mai repet analiza la sânge... Am repetat analiza la sânge dupa o sap si valoarea scăzuse la 50 adica jumătate... Doctora ginecoloaga mi-a zis ca imi ieșeau testele asa din cauza avortului dar nu sunt pentru ca valoarea a scăzut la jumătate intr-o saptamana... Si ca ciclul nu imi vine pentru ca nu trebuia sa iau anticoncepționale la o saptamana dupa avort (dar tot o doamna doctora mi-a zis sa iau) si mi s-au dat niște pastile pe nume: utrogestan si mi s-a zis sa iau 10 zile dar in 3 maxim 4 zile imi vine menstruația si deja am luat 7 zile si nici urma de menstruație... Avortul l am făcut in luna aprilie iar acum suntem in iulie si nu am avut decat niște scurgeri foarte mici de sânge... De o saptamana ma doare capul foarte tare, sunt foarte nervoasa, am stări de amețeala, bănuiesc ca din cauza lipsei ciclului... Dar nu înțeleg ce sa mai fac, de câteva luni stau numai prin doctori si unii zic ceva, alții altceva...

Răspuns Câştigător
| Giulia97Anna a răspuns:

Nu a avortat pentru ca prezervativele sunt scumpe! Esti orb/oarba?! Sau nu stii sa citesti? Fatul avea probleme...si era posibil sa piarda sarcina! Singurul/singura care va ajunge in Iad esti doar tu pentru cuvintele tale! Nu se jigneste in halul asta...

10 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Cred ca ar fi mai bine sa te duci la alt medic. E destul de ciudat ce se intampla.

| milan9 a răspuns:

Deruta aceasta va trece in scurt timp. Important este insa ceea ce vei invata pentru restul vietii din aceste greseli. Zic asta pentru ca, cu siguranta, nu vei dori vreodata sa repeti traumele fizice si psihice... sad

| Ceva123 a răspuns:

Cine stie ce problema de sanatate a avut de a trebuit sa ia pastile sau cum s-a instalat sarcina. Da e mai bine in cazul asta sa faca avort decar sa nasca un copil cu probleme adica cine stie ce probleme avea sa aiba. DAR ROMANU E UN LUP IN STRAIE DE OAIE!

| annonim677 a răspuns:

Eu zic sa chemi pe cineva sa te reguleze ca din ce ai spus tu acolo esti in calduri.

| AnonimTpuUser a răspuns:

Draga mea, ce pot sa zic... Dumnezeu sa te ierte... ceea ce e putin probabil. Imi pare foarte rau ca vei ajunge in Iad din aceasta cauza si ca nici macar nu constientizezi ceea ce ai facut sau ce spun eu. Daca nu esti macar putin cu credinta nu vei stii ce zic eu acum si te vei mira ca pr*asta la poarta noua. Repet, i'm sorry. Ai avortat din cauza prostiei tale, din cauza ca prezervative e scumpe si ca creier deloc. Dacă ma intelegiwinking

| Elvina a răspuns (pentru AnonimTpuUser):

In loc sa o ajutati, o blamati. Poate că a ramas insarcinata fara voia ei, nu pentru ca nu a stiut sa se protejeze.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru AnonimTpuUser):

Nu a avortat pentru ca prezervativele sunt scumpe! Esti orb/oarba?! Sau nu stii sa citesti? Fatul avea probleme...si era posibil sa piarda sarcina! Singurul/singura care va ajunge in Iad esti doar tu pentru cuvintele tale! Nu se jigneste in halul asta...

| AnonimTpuUser a răspuns:

Cat de pr****a sa fii sa nu stii ca esti insarcinata ma? Daca ala a ejaculat in tine cum dracu sa nu stii? Sa nu te gandesti la aia? De curiozitate, cati ani ai?

| Evelyn2712 a răspuns:

Uuu

| Evelyn2712 a răspuns:

Nu am putut Răspunde dupa contul meu pentru ca este o problema dar mi am făcut un altul sa vă pot Răspunde! Sunt pers care a pus întrebarea, deci : va mulțumesc celor care Au înțeles oarecum problema mea si nu si au dat cu presupus ironic si aiurea! Am sa răspund celor 2 idioți(asta sunteți) : Draga "annonim677"poate u esti in călduri de la vremea de afara sau de la mama naturawinking ca eu sunt bine cum sunt! Iar "anonimtpuUser" tu vede-ti de penisul tău si de "probleme " de idiot pe care l ai la aia 18 ani ai taiwinking. In primul rând nu prea ai cum sa iti dai seama ca esti gravida daca nu iti e rau in prima luna, iti dai seama in momentul in care iti vine ciclul sau nu... Dar si aici e cu semnul întrebării! Iar eu nu am luat pastile știind ca sunt gravida, eu am luat cu o luna înainte de a fi gravida si in luna respectiva! Iar faza cu ejacularea... Am zis ca am încercat luni bune sa raman nu s a întâmplat... Si stiu foarte bine cand am ramas, dupa un act sexual sau maxim al doilea pentru ca dupa nu a mai urmat! Si ne luasem gândul ca voi rămâne gravida pentru ca efectiv nu puteam... Nu a fost o prostie : hai sa facem... Si sa nu ținem cont ca raman sau nu, nu puteam sa raman... Nici "din greseala" nici intenționat nici cu tratament cu nimic! Daca as fi știut nu as mai fi luat pastile dar imi riscam sănătatea mea mult... Prezervativ oricum nu as fi folosit pentru ca imi doream un copil dar unul sănătos! Si tot pentru tine "Draga copil de 18 ani" care habar nu ai decat de cm tai laughing imi zici ca o sa ajung in iad da? Poate ca pe mine ma iartă sau nu Dumnnzeu, dar imediat dupa ce am făcut avortul la 2 zile am fost la un preot sa spun ce am făcut si de ce... Si mi a zis ca am făcut un păcat mare sa nu il
Mai repet, DAR si cand te protejezi tot păcat mare este! Adica cand iei pastile prezervative sterilet etc... Pt ca Dumnezeu a lasat femeia si bărbatul pentru a se reproduce, pentru a face copii, nu pentru plăcerile noastre trupești! Cum si animalele se reproduc si nu folosesc metode contraceptive asa si oamenii doar ca noi oamenii suntem prea păcătoși! Deci nu imi mai zice u mie ca mu am
Avut bani de prezervative pentru ca tot un păcat este! Nu vrei copil? Nu mai avea relații intime! Eu înțeleg ce am
Făcut dar nici un copil cu probleme nu putea sa fac in primul rând pentru copilul ala si dupa pentru mine... Dar nici nu imi garanta nimeni ca pot duce sarcina pana la sfârșit la ce pastile luasem! Deci pana la urma aproape toți suntem păcătoși si cele cu avorturi si cele care folosesc pastile sau prezervative!

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Evelyn2712):

Hei...multumesc pentru funda! Dar eu nu am facut altceva decat sa-i dau un mesajul potrivit desteptului care nu stie ce vorbeste.Pana la urma ce s-a intamplat? Ai fost la doctor?