| al3xapoop a întrebat:

Bună TPU!
Revin din nou cu o nelămurire.
Pe data de 5 octombrie am avut un contact sexual protejat cu excepția unui mic incident. Pe data de 21 octombrie trebuia să îmi vină, însă mi-a venit pe 17, normal, obișnuit.
După menstruație durerile de spate,cap și burtă au continuat. Având impresia că și sânii sunt mai mari. Ori este imaginația mea, si îmi Este teamă prea tare, dar căutând anumite simptome de sarcina, auzisem și de o linie închisă la culoare pe abdomen, anume linia de ombilic. Verific cu teamă să văd dacă o am, și surpriza că o am. Nu știu dacă am avut-o până acum, sau a apărut de curând. Am făcut un test de sarcina pe 26 octombrie, a ieșit negativ. Frica persistând, am mai făcut unul ieri, tot negativ. Următorul ciclu trebuie să îmi vină pe 9 noiembrie sau cu câteva zile mai târziu.
Totuși, dacă menstruația mi-a venit, și testele sunt negative, este posibilă o sarcina? Sunt foarte îngrijorată

2 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat si ai avut si menstruatie nu este posibila o sarcina.

| Irina009 a răspuns:

Buna, contactele iti mai deregleaza ciclul menstrual, daca esti sigura ca nu era spart prezervativul n ai de ce sa te îngrijoreze, si venind vorba la dureri si simptome nu e nimic, eu prima oară când am facut o a fost neprotejat eram speriarata rau, nu mi vinea ciclu ma dureau să-mi mi au crescut sunt niste schimbari, si in prezent ciclul întârzie. N ai de ce sa te îngrijoreze!