| RaulAndrei20 a întrebat:

Sa ma prezint: eu sunt Andrei, am 12 ani si imi place de o fata foarte mult. Pe fata o cheama Denisa. Ea este prima ca medie din clasa, eu fiind al 3-lea. Este o fata superba, desteapta, draguta, isteata, frumoasa...intr-un cuvant e minunata. E blonda cu ochii caprui. Sunt prieten bun cu ea, dar nu stiu daca ea ma place. In fiecare zi dupa terminarea orelor noi doi mergeam impreuna spre serviciul mamelor noastre unde stateam pana cand fratiorii mei mai mici si fratiorul ei mai mic ieseau de la scoala, respectiv gradinita. In timp ce mergeam ne mai povesteam una alta si mai radeam.
Intr-o ora de biologie clasa noastra a mers in laborator. Denisa a nimerit sa stea fix intre doi baieti: eu si un coleg. Nu stiu ce vorbea cu o colega, dar colega aceea i-a spus: "Cum ai nimerit intre doi baieti?happy", iar Denisa a raspuns: "Oricum tot mai bine e cu el.", si a aratat spre mine.
Credeti ca ea ma place? Pentru ca in ultimul timp am inceput sa o tachinez putin prea mult. Eu o plac foarte, foarte mult. Sau cum i-as putea spune ca o plac? Vreau sa mentionez ca noi doi ne intalnim mai rar inafara scolii, dar mai mult la scoala, evident. Daca puteti, nu-mi scrieti ca sunt prea mic sau sa ma apuc de invatat pentru ca eu chiar invat. Va multumesc foarte mult tuturor!
P.S.:Oare as putea sa ii trimit un mesaj in care sa ii spun ca o plac? Multumes anticipat din nou.

Răspuns Câştigător
| Lucian2127 a răspuns:

Frate,stiu cum e! Si eu am avut o situatie asemanatoare(numele fetei si chestia cu biologia nu erau).
Eu zic că dacă ești prea timid iti este frica ca nu accepta, trimite-i printr-un mesaj sau poți încerca asta:
Aștepți ziua ei de naștere(daca e in timpul scolii), în ziua aceea incearca sa ajungi primul la scoala si sa ii pui in banca un fir de floare cu un biletel pe care scrie:"La mulți ani! Cu ocazia zilei tale de naștere am sa iti marturisesc ceva:Te plac foarte foarte mult și imi pare rau ca nu ti-am putut spune fata in fata!
(Aici pui o semnatura ceva)"
Apoi când va veni la scoala va fi fericita cand va gasi in banca.Cel mai probabil va fi impresionata. Daca in bilet nu ii scrii cine esti va fi si mai nerabdatoare sa te gaseasca cel mai probabil.
Sper ca te-am ajutat si ca ii vei spune happy

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faptul ca te-a mentionat in discutia cu cealalta colega, a facut-o pentru ca te apreciaza ca coleg, nu ca posibil prieten, adica nu stim daca are simpatie pentru tine.
Totusi, la 12 ani, mai joaca-te un pci cu maisnutele, mai fa schimb cu prietenii de jocuri, plimba-te cu bicicleta, joaca-te fotbal, ca ai o viata inainte sa curtezi fetele!

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai indicat mod de ai transmite un lucru atat de "important" ar fi sa o faci intr-un cadru intim atunci cand vei fi fata in fata cu ea, tinand-o de mana si privind in ochii ei. Daca nu se iveste o astfel de ocazie sau crezi ca nu ai avea suficient curaj, sau consideri ca nu esti in stare fiind mai timid, atunci in mod subtil in timpul convorbirilor pe unul dintre mijloacele de socializare folosite sa-i spui ca iti place de ea. Tot atunci ai putea sa-i lansezi/propui o invitatie la o intalnire in 2 si in cazul ca accepta inseamna ca partida este pe jumatate castigata, urmand ca prin discutiile purtate ulterior, prin modul de comportament, prin tot ceea ce faci sa o determini sa inteleaga ca sentimentele tale fata de ea sunt profunde si adevarate. Sa-i oferi neaparat un fir de floare in momentul in care te vei intalni prima oara cu ea. Succes!

| Dorotheea21 a răspuns:

Tu esti acest Andrei, da? :)
http://www.tpu.ro/go-to-answer/15020068/
Trebuie sa faci ce mi-ai spus in ultimul mesaj:
''pot sa scriu ce doresc eu si ce doreste sufletul meu...''
Atat esti de...ALTFEL.
Daca aveam 12 ani, mi-ar fi placut sa ma iubesti pe mine. :* :)

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Bwuahahahahahah/

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Drimmero):

''Bwuahahahahahah/'' CE?
Nu te-a miscat intrebarea unui copil de 12 ani?
Atunci poate rezonezi cu:
http://www.tpu.ro/......ine-si-de/
Ia vezi!

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Asta chiar m-a miscat, un nou caz de gay aici pe TPU!

| ambicio a răspuns:

Bineinteles ca ar fi bine sa iti exprimi sentimentele, preferabil fata in fata ca sa vezi daca simte emotia cu care ii marturisesti. Dragostea nu are varsta, esti liber sa iubesti daca se poate cat mai mult.
Sunt de parere ca te place si ea, dar stii cum e, fata asteapta ca baiatul sa faca primul pas.
Succes

| RaulAndrei20 explică:

Da eu sunt laughing

| RaulAndrei20 explică:

Multumesc Dorotheea21 happy.

| RaulAndrei20 explică:

Totusi, de ce sunt atat de...ALTFEL? happy

| Dorotheea21 a răspuns (pentru RaulAndrei20):

Pentru ca putini scriu ca tine, la 12 ani. happy