| FUckusuia a întrebat:

Bună TPU, sa trec direct la subiect, joi a fost ultima zi de ciclu a iubitei și vineri am făcut sex, a doua zi, sâmbătă, am vrut sa facem iar dar am observat ca ii curge sânge. Oare de ce este ceva normal, dacă ciclul ia trecut? Menționez ca ea de 4 luni nu a mai făcut nimic. Ea spune ca nu este ciclu, este speriată, nu știe ce poate fi. Va rog sa nu faceți mișto! Funda

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

O sangerare dupa contact sexual este un semn mare de alarma si este foarte normal ca prietena ta sa fie extrem de ingrijorata. Poate fi semnul unei rani pe col, rana pe col fiind o leziune precanceroasa. De aceea este extrem de important ca partenera ta sa ajunga urgent la ginecolog, pentru un examen atent. Poate fi doar o infectie, dar poate fi ceva mai mult si sa se impuna o biopsie din leziunea care sangereaza

| neutrino a răspuns:

Daca ea spune asa, atunci medical este singurul care va poate da un raspuns calificat si eficient.

| Alcyon a răspuns:

Ar fi bine sa mearga la un ginecolog.

| NoName0x0 a răspuns:

Sau datorita contractiilor muschiilor atunci cand ati facut sex, menstruatia s-a reintors... straight face pentru o scurta perioada de timp, mai scurta decat cea normala.

| Ana_Anna_1994 a răspuns:

Chiar nu ştiu de ce. A fost pentru prima oară când aţi făcut-o?

| FUckusuia explică (pentru Ana_Anna_1994):

Da, noi 2 da...

| Ana_Anna_1994 a răspuns (pentru FUckusuia):

Păi probabil e pentru prima oară şi de aceea.