| Ali18sa a întrebat:

Sa va spun povestea mea pe scurt.Saptamana trecuta am cunoscut un baiat pe facebook si am inceput sa vorbim i-am dat numarul meu dupa o saptamana de vorbit pe cheat si am vorbit la telefon totu a decurs frumos amm vorbit ca si cum ne stiam dintotdeauna si puteam vorbii deschis ca si cum noi ne cunosteam de o eternitate.A m-ai trecut o saptamana si ne-am dat intalnire si de aici incepe totul.Ne-am vazut la inceput am fost stangaci amandoi de la emotii dar apoi am inceput sa devenim apropiati cum vorbeam si la telefon si mi-am dat seama ca am in fata mea aceiasi persoana ca la telefon.Dar nu inteleg de ce dupa aceasta intalnire am un sentiment de teama ...am inceput o relatie si vreau sa cred ca nu m-am grabit pentru ca asta am simtit in acel moment.Nu stiu atractia fizica sincer nu a fost asa mare insa mi-a placut si am privit dincolo de asta pentru ca eu stiam am simtit emotiile pe care mi le transmitea si doar privindul in ochii am realizat ca ma place cu adevarat am vazut la el ceva diferit fata de la ceilalti baietii.Crede-ti ca m-am grabit, adica ma gandesc ca m-am lasat purtata de acel moment.I-am explicat ca mi-e teama ca m-am grabit si el a inteles perfect.Adica vrea sa o luam usor si pe parcursu relatiei sa vedem daca merge sau nu.El intelege tot dar nu vreau sa il ranesc. Datoria nostra e sa incercam, sa ne dam o sansa la fericire impreuna si daca o sa simt ca nu e pentru mine o sa-i spun pentru a nu contina o minciuna la nesfarsit.Voi ce credeti se merita? Adica fac ceva gresit ca incerc sa aduc putina fericire din nou in viata mea pentru ca dintr-o relatie de doi ani am ramas cu inima bucati. Poate voi intelegeti mai bine ce se intampla in momentu asta cu mine!

6 răspunsuri:
| Clausd10 a răspuns:

De grabit nu te-ai grabit, nu ai dus relatia la urmatorul nivel, ci doar v-ati vazut. Nu e obligatoriu ca la inceputul unei relatii sa va dea gata reciproc fizicul celuilalt. Dar nici urat nu cred ca e, altfel nu ai mai fi scris aici. Deci ok la prima vedere, celelalte vor iesi la suprafata prin comportamentul lui, prin gesturile lui fata de tine si multe alte menite sa scoata la suprafata caracterul unui om. Daca el a inteles teama ta inseamna ca i-ai placut, si avand o fire mai linistita nu a vrut sa te sperie fortand nota. In situatia in care veti continua sa va vedeti vei descoperi pas cu pas daca a meritat sa o iei de la capat. Iar el va realiza daca a meritat rabdarea de a fi langa tine. Un singur lucru: daca vezi in el un prieten de sacrificiu si vrei sa te razbuni pe el pentru esecul relatiei recent incheiate... nu cred ca are sanse relatia. Dar daca o vezi ca pe o fericire a sufletului tau... bucura-te de ea. succes.

| Livelord a răspuns:

"Atractia fizica nu a fost asa mare".
Cel mai probabil, asta este ce te framanta pe tine.
Daca era Brad Pitt, nici in prima zi nu era prea devreme.
Mai spuneti ca aspectul fizic nu conteaza thinking

| andreiul78 a răspuns:

Aaa... nu te mai gandi la toate ideile astea stupide. Fii mai relaxata, mai calma. Nu te gandi daca, ce, cum, ca daca tragi prea tare, prea repede de relatie si altele. Pur si simplu fa ce iti zice sufletul. Daca il placi arata-i asta, daca nu la fel. Nu rezolvi nimic daca te gandesti la tot felul de scenarii si pui sentimentele pe baza unor idei rationale. Ce o fi o fi. Tu fa ce simti pe moment.
Bafta!

| AndreeaIII a răspuns:

Eu iti zic sa incerci, asa e in viata, o relatie se termina, alta incepe.de ce sa nu iti aduci putina fericire cum spui tu? Trebuie sa inveti sa ai incredere din nou si e foarte bine ca te-ai lasat puratata de val si daca el te intelege si mai bine, asa ca eu nu vad ce e rau in asta.E normal sa-ti fie teama in urma unui relatii terminate urat, care a mai durat si 2 ani dar poate cu asta va fi diferit.Nu faci nimic gresit, e chiar bine ca iti oferi o noua sansa.Megi mai departe si ascultati inima si ai sa vezi ca va fi bine!

| HiTman08 a răspuns:

Invata sa scrii mai corect sa putem intelege, poti incerca in alta limba.

| Gabriell_Gaby_1998 a răspuns:

A-i putea sa-i dai o sansa mai ales ca dupa o relatie indelungata de 2 ani ai ramas cu inima franta. Poate cine stie, acest baiat te face cu adevarat fericita. FUNDA?