| anonim_4396 a întrebat:

TPU! scuze pentru categorie, dar aceasta e cea mai vizitata. vreau sa ma ajutati si pe mine cu o problema.deci:un var de al meu si-a facut un id ca sa vorbeasca cu fete si sa isi bata joc de ele, printre care am fost si eu si prietena mea cea mai buna.eu si ea nu stiam ca e el.in fine, nu asta e important.si acum cateva zile ca e el si i-am spus ca sa nu isi mai bata joc de prietena mea cea mai buna si daca nu o sa faca asta o sa ii spun ei(prietenei mele cele mai bune). si el m-a amenintat ca ii spune lui tata despre mai multe chestii pe care le-am ascuns eu. un timp i-am ascuns prietenei mele cele mai bune chestiile astea si nu i-am spus ca e el si el si-a batut joc in continuare de ea.acum ea a aflat tot adevarul si nu stiu daca o sa ma mai ierte vreodata.am mai vorbit cu ea, dar a spus ca o sa se mai gandeasca si o sa vada ce o sa fac. ce credeti ca ar trebui sa fac? va rog frumos sa ma ajutati. dau fundita la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| AnNyşK a răspuns:

Sincer daca iti este cu adevarat prietena te va ierta pentru ceea ce ai facut, oricum nu a fost frumos nici din partea varului tau ceea ce a facut, acum faptul e consumat.Intradevar tu ai fi putut sa inventezi ceva ca sa ii dea prietena ta ignor la varul tau si gata se incheia totul, dar...acum nu ai ce sa faci daca ti-ai cerut scuze, iertare de la ea atunci las-o pana se gandeste ea la un raspuns.Acum vorbind serios nu e capat de lume faza asta si nici ea nu ar trebui sa o tina asa pe vecie.Deci ii va trece pana la urma vei vedea.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Explica-i ca verisorul tau te-a amenintat ca va zice niste secrete despre tine tatalui tau, in caz de dezvaluiai secretul.
Cel mai bine, explica-i cu acelasi inteles si sinceritate cu care ne-ai explicat si noua. Daca iti ste prietena adevarata va intelege si te va ierta, chiar daca ceva mai tarziu.
O zi buna!