| gothbby a întrebat:

Sexul anal necesita clisma? Multumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sexul anal necesita:
- clisma, pentru eliminarea fecalelor din intestinul gros
- lubrefiant
- si prezervativ

| corbulalbrosu a răspuns:

Este si indicat si recomandat sa fie efectuata clisma inainte de a fi practicat sexul anal. Daca vei citi cu destula atentie urmatorul raspuns, vei intelege atat rostul ca si rolul clismei.
SEXUL ANAL nu se face niciodata in joaca, asa cum aprecieaza si considera majoritatea persoanelor neinformate/neavizate fiindca acest tip de act sexual necesita o pregatire prealabila laborioasa care de multe ori, practic este destul de greu de realizat. Acesta este si motivul pentru catre, NU este recomandat ca sexula anal sa fie intretinut oricum, doar asa intr-o doara sau... "pe fuga". Trebuie sa recunoastem vrem nu vrem, ca anusul nu este o zona a corpului pe care femeile nu prea sunt dispuse sa o prezinte si sa o exploreze impreuna chiar si cu partenerul lor. Mai ales daca avem in vedere eforturile numeroase pe care ele le fac pentru a fi frumoase, ingrijite si pentru a mirosi frumos peste tot. Iar un sex anal ''nefericit'' va distruge foarte usor aceasta imagine! Pentru a evita orice neplacere, se efectueaza dusul anal (clisma) cu ajutorul caruia se goleste colonul de fecale cu scopul de a igieniza dar si de a crea locul in care sa patrunda penisul. Este recomandat sa fie efectiuata clisma inaintea unei partide de sex anal, pentru a evita situatiile neplacute cum ar fi manjirea penisului cu fecale.Ca sa nu se produca situatii jenante si pentru a beneficia de un sex anal de calitate este nevoie in primul rand sa fie facuta clisma anala pentru golirea si igienizarea colonului.
De asemenea este nevoie sa folosesti lubrefianti de calitate deoarece anusul si colonul nu produc secretii lubrefiante precum vaginul si fara lubrefiere sexul va fi intotdeauna foarte dureros. In cazul in care partenerul are un penis viguros si nu foloseste prezervativul, atunci fara o lubrefiere adecvata, sau in urma unei penetrari mai in "forta" exista riscul sa apara fisuri anale, foarte dureroase, care se pot infecta foarte usor si se vindeca foarte greu. Din acest motiv, practicarea sexului anal in mod constant necesita multa pregatire si cateva materiale strict necesare cum ar fi; un irigator, solutii speciale folosite pentru spalarea colonului, lubrefianti, prezervative, etc. Insa daca este vorba doar de un sex anal simplu intretinut cu rol de satisfacere a unei fantezii sexuale se poate si fara o pregatire adecvata insa riscul de a se manji cu fecale madularul partenerului nu se poate exclude, intotdeauna va exista o asemenea posibilitate deloc placuta, dorita. Multa sanatate!

| fenomenul56 a răspuns:

Intreaba un putolog mai bine(unu bun e luiza mutu criza)

| Mariamaimuta a răspuns:

Un castravete sau un morcov luat din piata dar duminica! ca atunci aduc morcovi si castraveti mai mari