| Rosierosie a întrebat:

Buna TPU, sper ca femeile ce au fost in situatia mea, sa vada aceasta intrebare, deci, de cateva luni am inceput sa vorbesc cu un barbat pe internet, de obicei nu imi pierd timpul vorbind cu strainii pe internet, dar de omul acesta chiar am fost atrasa, avem o conexiune atat de mare, e ceva foarte puternic, ma inteleg cu el pe orice plan, ma vindeca de orice suferinta, ma face sa rad. Eu il inteleg pe el, il sustin, stiu ca o sa para ilogic, dar am inceput sa am sentimente desi ne vom vedea doar luna asta, dupa atata timp de vorbit, problema vine acum, el este cu 19 ani mai mare si are concubina, el imi spune lucruri super frumoase si le simt sincere, dar de ea nu se poate lasa, nici nu i-am cerut asta, dar el spune mereu ca e complicat, eu nu pot renunta la el, dar ma roade gandul ca nu va fi doar al meu, sa renunt la el acum? Sau sa aleg sa fac ce imi face inima adica sa raman cu el si sa vedem pe viitor ce va fi?

Răspuns Apreciat de Editori
| Ale080999 a răspuns:

Buna, cum a spus si domnul de sus, el probabil vrea ceva nou acum, tu fiind mai mica decat el, esti ceva nou si o prada usoara. El are experienta, stie cum sa te ia si ce sa iti spuna astfel incat tu sa te simti atrasa si bine vordind cu el. Si mai ales stie ca poate scapa usor in caz ca tu te indragostesti si el renunta la tine pe viitor pentru ca ti-a spus ca el nu poate sa isi lasa concubina, asa el are o scuza. Sfatul meu este sa pleci cand mai repede, sa renunti la el cat mai poti si sa nu te lasi manipulata. Gandeste-te asa, el are o persoana alaturi dar vorbeste cu tine si iti promite lucruri, asta ar trebui sa te faca sa vezi ce fel de persoana toxica e. Ai grija de tine si scapa de el cat mai poti pana nu ajungi sa il iubesti si sa ii accepti toate prostiile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate el o minte si nu are pe nimeni, el pooate a iesit recent din puscarie, tu crezi ca el este sincer sa i spuna ei adevarul? El este un obsedat sexual asta e clar.

| Ale080999 a răspuns:

Existe sanse sa fie sincer dar foarte putine. E clar ca tipul vrea sa o bage in pat si atat in cel mai bun caz. Oricum si ca vorbeste cu el e grav, sa nu mai zic de vazut.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Exact este grav ca ea vorbeste cu el, trebuie urgent sa taie orice legatura cu el si daca el continuă sa o caute sau sa o hartuiasca sa i faca ea plîngere la politie si se va ocupa politia de el.

| Ale080999 a răspuns:

Asa zic si eu

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dar tu ce varsta ai, de ai fost incantata doar de niste vorbe ale lui? Poate ca s-a plictisit de concubina si acum vrea prospătură.
Fara suparare dar esti naiva.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi in ce te bagi atitia criminali si puscariasi sunt pe net si atrag fete cu vorbe dulci si cand te vezi față in față cu el te omoara pentru bani, nu te lasa păcalita de el, ce varsta ai? Dar el ca ai zis ca este cu 19 ani mai mare, bosorogul poate fi violator de unde stii tu cine se ascunde in spatele unui monitor, nu fi fraieră nu crede tot ce i ti zice el, blocheaza l urgent si vorbeste cu mama ta spune i si ei de acest om, vei regreta daca te intilnesti cu el, vrei sa te violeze? Ca ăstia sunt niste obsedati sexual care pozeaza in oameni cu facultate, te vrajeste cu vorbe dulci si te face sa i cîstigi increderea pana cand pune mina pe tine si te omoară, ăsta sigur a facut puscarie de acolo e "uns" cu toate unsorile adica e versat smecher stie sa seduca fete ca tine credule, nu fi naiva ti a zis si dl Darrio 2007, sanatate multa si fi atentă in ce te bagi ca lumea este violenta rea si lacomi de bani te omoara pentru 20 de lei.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar tu unde l ai gasit pe internet, pe Instagram? Pe Facebook?

| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii un proxenet, destul de versatil sa-ti spuna numai ce doresti tu sa auzi, ca tactica de atractie, sa te convinga usor sa mergi cu el, ca apoi sa poate sa te plaseze pe piata de prostitutie.
Nu glumesc, este prea frumos sa fie adevarat si corespund profilului de racolare.
Totusi, ti-a spus ca este atat de mare de varsta si ca are deja o relatie, tu de ce mai stai de vorba cu el?

| Freya1 a răspuns:

Sunt atatea lucruri pentru care ar trebui a renunți la omul asta incat nici nu stiu cu ce sa incep.
În primul rând are o relație, Dacă are relație și vorbeste cu tine clar ceva e putred.Ori vrea pur si simplu din cauza crizei varstei sa experimenteze lucuri ori clar si logic nu isi iubeste partenera.Sau poate asa e el ca om, aventurier si instabil din punct de vedere sentimental ceia ce nici acum, nici pe mai tarziu nu te va ajuta. Poate daca era pe la 20 de ani cand inca nu știe ce vrea puteai sa înțelegi, dar la ani lui ce cel mai probabil sunt vreo 40 si inca mai are concubina si agata fetite mda....Si aici apare si problema varsta fara sa si lungesc in legatura cu diferențele ce se vor vedea intre voi pe parcurs.Cel mai interesant si de stiut e ca e normal sa stie cum sa te ia, iar tu fiind încă tânără sa fi flatata de atenția si vrajala.Chestie ce pe parcurs te va distruge încet dar sigur pentru ca deja se vede.Iti dai seama daca doar din niste discutii ai ajuns sa ai sentimente pentru el si sa fi geloasă, o dată ce va întâlniți si aveti o aventură o relatie cum vei fi? Chiar daca indragosteala si iubirea maxima fata de cel de langa tine nu ar fi o problema neapărat, faptul că el vrea doar sex de la tine o perioadă si dupa sa stea cu una de varsta lui va fi cam dureros.
Asa ca sfatul meu este sa te reprofilezi si sa iti vezi de ale tale.