| Bărcan_Bogdan_2002 a întrebat:

Bună TPU, știe cineva cum se face fertilizarea artificiala?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De fapt exista 2 proceduri complet diferite prin care se poate obtine o sarcina in cazul in care femeia nu reuseste sa ramana insarcinata pe cale naturala. Prima metoda este ''Inseminarea intrauterina'' (IUI) care este cunoscuta si numita ca ''inseminare artificiala'' si cea de a 2-a este fertilizarea ''in vitro''
Cele doua procese de reproducere umana asistata reprezinta in fapt, niste procese mult prea complex si foarte laborioase si din acest motiv aici pe acest site, descrierea lor nu poate fi explicat in doar cateva propozitii sau fraze. Probabil vei reusi sa intelegi cate ceva in cazul in care vei citi articolul scris de Dr. Denisa Nica medic primar obstetrica-ginecologie.
https://www.ovocitedonate.ro/......vitro.html

| Celcestietot a răspuns:

Trebuie să fii răpit de extratereștrii și apoi ființa va crește într-un tub cu apa!