| SimpluAndrei a întrebat:

stiu ca pare ciudat sa pun intrebarea asta aici. Dar vreau sa imi fac o prietena, as crea sa spun cuiva (fete) asta dar imi este rusine ca va spune tuturor si mai ales ca si ea nu ma va place.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Initial,apropie-te de ea,nu ii declara direct ca o placi,o vei speria!
Deveniti amici, apropiati, petreceti timp impreuna si apoi, poti indrazni sa-i spui si ca o placi, te va incuraja intreaga situatie creata.

| SimpluAndrei explică (pentru greece12):

E o fata cu care sunt amic de ceva timp...

| greece12 a răspuns (pentru SimpluAndrei):

Asta e foarte bine!
Nu mai fi atat de timid si invata s-o observi si sa intelegi ce iti arata.
Se bucura sa te vada, rade la glumele tale, zambeste bucuroasa cand intelege ca ai facut ceva pentru ea?
Toate astea sunt semne ca fata te place!
Daca inca nu v-ati apropiat atat de mult, mai ai rabdare putin.
happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să socializezi, să schimbi idei și păreri, etc.
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

E bine ca ne-ai spus.