| AndreeaRoman2019 a întrebat:

știu ca pun o întrebare ciudata dar ce se întâmpla cu păsărica la femei la bătrânețe? Vreau răspunsuri serioase va rog

18 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Andreea, cel mai bine cand mergi la medicul ginecolog întreaba l, este singurul care vede o gramada de vagine pe zi, si tinere si bătrîne, si asa aflii din sursă sigură ca doar este medic.

| mihai69 a răspuns:

Definește „păsărica" și „Bătrânețe".

| Wr3nch a răspuns:

laughing Ce se intampla in ce sens?

| AndreeaRoman2019 explică (pentru Wr3nch):

Pai ma gândesc ca diferă fata de tinerețe și as vrea sa știu toate schimbările

| Sofer a răspuns:

Vaginul femeii bătrâne, devine mai strâmt.

| alina2k18 a răspuns:

Ce sa zic, batranetea e greawinking
laughing
Din ce m-am informat si eu pai cica muschii vaginali se cam atrofiaza ca si aia de pe restul corpului actuallywinking inca de la menopauza apare uscaciunea vaginala.
In rest pe dinafara iti dai seama ca pielea din zona intima nu arata prea bine dupa 75 anisoriwinking se subtiaza f tare, se zbarceste gen cam cum se face pielea pe decolteu asa.
Sincer cand fusei cu maica-mea prin spitale erau si femei imobilizate batrane la 80 ani care purtau pampers si cand erau schimbate vedeai ce si cum dar mi-a fost rusine sa stau in salon acolo in momentele alea si ieseam, oricum chiar nu doream sa vad pixda babutelor laughing nu am curiozitati din asteawinking

| ancaval a răspuns:

Pleacă în țările calde.

| AndreeaRoman2019 explică (pentru ancaval):

Toți care dați răspunsuri de genul aveți report

| ancaval a răspuns (pentru AndreeaRoman2019):

Păi ce se poate întâmpla cu ea?

| Paul754880338 a răspuns:

Depinde foarte mult de varsta exacta. Batranete este un cuvant relativ si depinde de varsta pe care o ai tu. Poate 10 sau 20 de ani peste varsta ta iti pare enorm, batrana, dar poate fi de asemenea doar un plus de control, o experienta in plus, o mare cantitate de dezinhibitie, mai putin vulcanica decat a ta, dar de o intensitate ( in unele cazuri) mai mare. Functia nu se pierde, devine insa mai eficienta. Pe de alta parte odata cu inaintarea in varsta cresc si responsabilitatile din viata personala s
care in mod normal sufoca apetitul sexual, dar in acelasi timp creste intelepciune si abilitatea de a gestiona problemele vietii, iar "pasarica" si nevoile ei sunt una dintre problemele bine gestionate de femeile adulte (sau batrane, depinde cine le numeste ). Daca ai in vedere un "plan de pensie" in directia asta probabil ca foarte important este Echilibrul in tot ce faci zi de zi cu viata ta ca sa nu fie nici un motiv de ingrijorare pentru momentul acela ce pare acum departe.

| 90210 a răspuns:

Zboara

| AndreeaRoman2019 explică (pentru 90210):

Nu e nimic amuzant, am cerut răspunsuri serioase

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru 90210):

Mancam si m-am inecat cand am citit raspunaul, cred ca te iubesc

| 90210 a răspuns (pentru CerealaCuOchi):

Multumesc laughing)))

| pombar a răspuns:

Putrezeste, asta se intampla, nici nu mai avea rost sa intrebi, oamenii batrani si-au pierdut dreptul si potentialul asta

| ContAnoNiMMM a răspuns:

Pai se zbarceste, la fel ca fata happy