| Andrei151 a întrebat:

Buna tpu.Sunt baiat am 16 ani si de 3 saptamani si un pic am prietena.Cred ca ma iubeste deoarece mi-a spus si nu e genul de fata sa minta.In aceasta seara am fost pe la ea (distanta dintre casele noastre e de 1.4km cam asa) si am mai stat noi de vorba. Apoi am mers la un peco(la magazin nu era deschis) sa luam ceva(peco era mai aproape de casa mea).Ea mai era cu niste prieteni si am mers eu cu ea si inca 2.Cand am ajuns la peco mai aveam 400m cam asa pana acasa si mi-a zis sa merg acasa ca e tarziu.(ora 23:00) si eu nu am vrut. Vroiam s-o conduc pana acasa sa vad ca e bine.Sa suparat pe mine tare de tot nici nu m-a pupat.A plecat acasa foarte suparata. Dupa ce m-a lasat la poarta la ea si a plecat in casa am sunat-o si mi-a dat ocupat.Iam trimis un mesaj cu niste propozitii sentimentale si unul cu noapte buna si ca imi cer mi de scuze.Ce trebuie sa fac de acum incolo? cum sa ma comport cu ea? O iubesc foarte mult pe fata aceasta si nu stiu ce sa fac.crying Cand am venit acasa am inceput sa plang...

12 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Eu vad doua variante: 1. poate place pe unul din cei doi sau/si 2. poate s-a jenat de prietenii ei din cauza ta, cine stie ce gest nu i-a picat ei bine.
Dar crede-ma, faci o mare greseala sa-ti ceri scuze cand stii ca ai procedat corect. Nu vrea sa te pupe? ok, pa pa. Niciun mesaj. Liniste. Nu faci nimic. Pana nu vine ea sa repare situatia taci, daca vrei sa plangi te duci acasa si plangi, nu te arati suparat, nu spui nimanui nimic. O sa se ingrijoreze ea si o sa vina la tine, si rabdarea o sa dea roade atunci. Daca o sa continui sa iti ceri scuze si sa fii prea umil n-o sa te aprecieze, ci o sa considere ca nu esti destul de bun pentru ea si incerci sa compensezi. Crezi ca ii trebuie un "milog" dupa afectiune? Si las-o mai usor cu plansul ca o sa mai ai mofturi de indurat.

| johnyboy a răspuns:

Parerea mea e ca probabil avea vreo combinatie si tu i-ai stricat-o fiindca ai vrut s-o duci acasa....si nu a putut sta si ea cu veun baiat.fii indiferent ca prea esti fatalau, fii barbat si nu mai plange.

| valentingb a răspuns:

Mai ramanea sa iti scrii CNP-ul omule...
Stai calm, nu e asa grava situatia, explica-i ca ai vrut sa o stii in siguranta, chestii, eu zic totusi ca a mai zis ea ceva si tu nu ai auzit, altfel nu avea rost sa te alunge la 1 minut distanta de casa, poate nu voia sa o vada taica-su.
Ori e prea sofisticata,vorba cantecului...
Stai calm, daca abia sunteti la pupici, se rezolva, stai si tu de vorba cu ea un pic mai serios, pe urma fii cat poti de dragastos, alint-o si ii trece.
Afla care a fost pana la urma motivul.

| Demonull a răspuns:

Ce se mai stresează lumea asta.yawnori eu sunt de pe altă planetă ori baieții din ziua de azi sunt prea sensibiloși:O

Răspuns utilizator avertizat
| dulaul a răspuns:

Daca si fata are 16 ani era posibil sa vrea sa faceti sex!
Sau doar so conduci si sa te intorci acasa!
Daca tu nu vroiai sa faci sex acum nu era nici o problema o duceai acasa si plecai, ori cum asa era frumos din partea ta!
Insa ca sa te ierte lasa mesajele si telefonul, mie in totdeauna mi-a reusit vorbind cu o fata fata in fata si spunandu-i ce simt din toata inima.
Asta trebuie sa faci!
Din suflet!

| Silviuuu a răspuns:

Bro, spune-i in fata ce simti, spune-i` ca o iubesti SPUNEI ce ai tu pe suflet DAR nu la telefon\calculator\SMS\skype ETC.
Ci fata in fata OMULE!
Te duci cu ea intr-un parc. ori nu stiu oriunde. intr-un loc retras sa fiti doar VOI2, o iei de mana si ii spui ce ai pe suflet.
SPER CA TE-AM AJUTAT big grin
bafta, si spune-ne si noua ce s-a intamplat!
SI INCA ODATA BAFTAbig grin

| hachy a răspuns:

Incearcca in continuare sa o suni, dai mesaje, spune-i cat o iubesti. E imposibil sa nu mearga, prietenul meu mereu face asta cand m-a supar pe el.

| BlackSatan a răspuns:

Din cata exp am eu asta este o mare problema.Nu e de bine pentru ca fata respectiva a dat dovada de nesimtire.Macar atat respect ca ai conduso pana acasa sa iti spuna un multumesc si un pupic pe obraz daca nu mai mult.Eu intru la banuieli ca poate avea alte planuri cu altcineva in seara aia si tu i leai stricat.Eu spun sa dai dovada de indiferenta si sa o testezi umpic.Cand se supara pe tine tu fa o faza gen.Sa suparat prietena pe mine, ceau(si dai noroc cu ei, pe ea nu o saluti) si te prefaci ca pleci. Daxa vine dupa tine tw iubeste daca nu nici nu ii pasa de tine si despartete de ea desi o iubesti.Este cel mai bine pentru tine, nu vei suferi. Sper ca te-am ajutat, succes.

| Achitei_Veronica_1997 a răspuns:

Doamne.ce motive de cearta si de suparare aveti si voi. daca nu a vrut sa o conduci acasa. poate chiar i-a pasat sau poate avea ea alta treabalaughingsi cu ea trebuie sa te comporti cum esti tu. daca te iubeste te iubeste pentru ceea ce esti tu nu pentru un comportament fals.

| ceapa1 a răspuns:

Pare ciudat, si eu eram cam tine.dar am aratat nepasare si persoana respectiva a venit singura la tine(asta daca te iubeste)

| MoViStIcA a răspuns:

Daca mai aveai 400m pana acasa si era tarziu probabil vroia doar sa stie ca in scurt timp ajungi acasa si nu vei avea probleme. Daca isi face griji pentru tine, inseamna ca totusi tine la tine, nu lasati o cearta sa va distantieze. Vorbeste cu ea si lamureste problema. noroc!