| AnonimusGate a întrebat:

Sunt cu o fata de 1 an si 1 luna, eu cu ea am fost despartiti a zis ca a iesit cu altul si dupa când s-a intors a zis ca nu a iesit ca nu a vrut tipul ala si s-a saturat sa il astepte si s-a intors la mine iar eu simt ca am facut o greseala ca am reprimito, ea in continuare imi vorbeste sec, urat, ma jigneste dar când s-a intors vorbea frumos dragastos isi facea timp pentru mine dar s-a reintors la vechiul limbaj si sunt unele fraze care nu le pot uita, ea când s-a despartit din mine( va puteti uita in intrebarile mele) m-a facut in toate felurile si ca a stat cu mine pana sa isi gasesasca pe altul si stiu ca o sa se repete si nu am puterea sa renunt e vorba aia speranta moarte ultima dar viata bate filmul si vreau sa ma pregatesc pentru clipa in care ma v-a lasa am si bacul si nu vreau sa fiu praf acum sunt cat sunt lucid dar dupa ce ma lasa sunt praf fara chef ed nimic si e o relatie toxica din care nu pot iesi, e o relatie cu beneficiu doar când se comporta iubitor, dar i-am permis multe si e frumoasa e curtata de baieti si chiar nu stiu ce sa fac cum sa inchei inima imi spune sa o mai vad odata si inca o data si tot asa, si ea uneori spune abia astept sa pleci la cluj la facultate sa ne despartim, efectiv e dureros si ma doare gândul ca o sa ma despart atunci, sunt multe faze naspa si nu stiu eu de ce o mai iubesc si m-am gandit sa scriu la alte fete si s-a ma indragostesc de alta si sa o uit pe ea, bine inteles totul in timp ce sunt cu ea pana la urma urmei am suferit destul si nu vreau sa par egocentric dar vreau o persoana care sa simt ca ma iubeste 24/24 si ma respecta nu una care ma jigneste si imi ofera iubirea cu portia de parca as fi un caine la cate am facut pentru ea oh in fine ce sfaturi imi dati?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Sfaturi? O stii si tu prea bine si asta iti va spune oricine: PARASESTE-O! Mai bine suferi acum 1 luna 2 sau poate chiar 1 an DAR nu vei suferii 10 sau poate chiar toata viata! Cu cat esti cu ea mai mult cu atat o indragesti si o iubesti mai mult, dar una ca ea nu merita iubire ca nu stie sa ofere iubire. Ea nu se poate schimba! Asa sunt cele de felul ei, le place sa se joace... Deci uita de ea cat mai poti si nu o mai primi in viata ta oricat de frumos s-ar milogi! Crede-ma iti vei face un mare bine! Nu te gandi ca acum vei suferi si nu vei putea suporta acea suferinta, ci gandeste in viitor ca s-ar putea sa traiesti toata viata cu acea suferinta! De ce sa alegi aceasta cale? Bafta, sper sa reusesti s-o uiti!

| ZetZ a răspuns:

Ok, intrebarea mea e de ce mai esti cu ea? Ai spus ce vrei, daca ea nu are lucrurile alea... si din ce zici tu nu doar ca nu le are, e chiar opusul, scuze ca iti spun dar isi bate joc de tinehappy Ti-a spus-o odata, chiar daca in gluma sa nu stiu cum dar e adevarat, sta cu tine pana isi gaseste pe altul, si decat sa astepti sa se desparta ea de tine, pune tu piciorul in prag, esti barbat nu carpa sa se stearga ea pe picioare. Bafta si stai drept.

| Maryyys a răspuns:

Ea nu stie ce vrea de aceea e capricioasa. Intreaba-o ce se asteapta de la tine ce isi doreste astfel incat sa intelegi daca puteti sau nu sa fiti impreuna. Spune-i si tu ce te deranjeaza si cum ai vrea sa fie.