| greyHAT a întrebat:

sunt cu o fata din localitate care o cunosc de mica si acum de o luna sunt cu ea, doua saptamani impreuna si doua in strainatate, totul bine si frumos ne intelegem destul de bine ma ajuta si ma incurajeaza mult. Problema e ca am vorbit mai multe chestii si ea de fapt a avut mai multi prieteni cu beneficiu mai mult timp din care eu ii cunosc cativa si multe alte porcarii, bine acum numai tine legatura cu ei si a zis ca ma iubeste si a plans si ca isi doreste relatia asta si ca accepta asa sa ne vedem doar cand merg acasa ca vrea ceva serios cu mine si vorbim zilnic la telefon si mesaje(la toti le zice daca o intreaba ca e cu mine), problema e ca mie nu imi convine deloc ca au cam profitat oameni cunoscuti de ea, ma simt foarte prost cand ma gandesc acolo, sincer am inceput sa am si eu sentimente pentru ea dar nu as vrea parca sa ma aprofundez, si nici sa profit de ea aiurea incontinuare.

Va multumesc!

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat, ar fi indicat sa faceti abstractie, sa ignorati tot ce s-a petrecut in trecut. Sa va impuneti ca nici unul sa nu readuca vreodata in discutie trecutul vostru. Sanatate!

| Oana92 a răspuns:

Din moment ce nu a fost cu ei in timp ce avea o relatie cu tine nu ai de ce sa faci spume. Daca vrei pe cineva pe la care nu a trecut nimeni cunoscut cauta o virgina, de preferat din alta tara...

| Nemessys a răspuns:

Ok. si... ce vrea sa fie asta? Noi cu ce te putem ajuta? O.o

| greyHAT explică (pentru Nemessys):

Daca cumva mai ati trecut careva printr-o asemenea situatie, cum a fost pana la urma? s-a meritat?

| seth2016 a răspuns (pentru greyHAT):

In mod normal nu se discuta in cuplu despre fostii ei sau ai lui. E de ajuns o simpla intrebare daca are sau nu experienta sexuala.

Ati facut-o. Acum platiti nota.

Sa vorbesti despre fostii e ca si cum ai fi intr-o relatie poliarmonica (toti cei care fac sex intre ei se cunosc), iar asemenea relatii sunt greu de manageriat la nivel emotional.

| greyHAT explică (pentru seth2016):

Am vorbit despre fosti da, dar eu am cam ocolit sa ii zic tot sa nu se simta prost, ea mi-a zis mult mai mult si atunci i-am zis si eu mai multe detalii, oricum pe viitor se afla de la cunoscutii ce au trecut pe la ea, nu are treaba zice ca nu regreta nimica si nici de fostele mele nu are treaba doar de ultima care a fost prietena cu ea tot se inerveaza cand o vede si chestii de genu.

| seth2016 a răspuns:

Am luat nota de declaratia ta laughing.