| Andra_6995 a întrebat:

Sunt cu un baiat de 7 luni ne intelegem bine eu am 16 ani, iar el are 17. Intr-o zi m-a intrebat daca as fi pregatita sa facem sex. El mi-a spus ca daca eu inca nu sunt pregatita mai poate astepta si eu nu prea stiu ce sa fac daca e bine sa incep de acum sau sa mai astept. Voi ce ziceti? Fara glume sau chesti din astea.

7 răspunsuri:
| DavidDj a răspuns:

Mai asteapta poate o sa regreti mai tarziu.Dar e bine ca iubitul tau te intelege in caz ca il vei refuza. Sper ca te-am ajutat

| pitcrv a răspuns:

Daca te simti pregatita poti face dragoste du el da aveti mare grija la urmari, ca nu vreti ca la 18 anisori sa deveniti parinti

| sysy_1065 a răspuns:

Buna! eu iti spun sa faci ce vrea inima tawinkingadica da acum esti confuza... daca simti ca esti pregatita si ca va iubiti fa-o daca nu mai poti astepta pana la urama urmei asta o sa ai timp s-o faci foarte multi aniwinkingeu am aproape 18 ani si ink n-am facut-o pentru ca nu vreau sa pierd ceva ce e singurul lucru care nu-l pot recupera "virginitatea"in orice kaz ...baftawinking

| Cocoa a răspuns:

Andra,cred ca tu esti singura care poate sa ia o decizie in sensul asta.Eu in general merg dupa premiza :''fac ce-mi spune inima''[si nu regret nimic din ce fac atunci cand inima este cea care ma calauzeste]. Succes!happy

| Sweet_3291 a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa astepti stii? macar pana la 17 si asa il pui si pe el la incercare...dar daca il iubesti sau ceva de genu te inteleg dar e o decizie importanta si ar trebui sa te gandesti inainte de a face acest pas. Sper ca ti-am fost de ajutor

| Anonima_3560 a răspuns:

Buna:* pai, fata. daca u consideri ca esti pregatita si CA PARINTII TAI nu ar fi afectati daca au sa afle sa stii nu o sa dureze toata viata o relatiewinking ptrntu ca suntem copiii si nu v-om sta cu baietii care stam acum toata viata.si sa stii baieti nu prea merita toti. daca sa zicem ca o faci ok. mai stai 5 -6 luni. 1 an si dupa aia va despartiti, daca afla parintii tai? daca a stat pe interes 7 luni nu e mult...acum u sti dupa karacteru` lui... spune`ne ce ai facut:*

| Anonim_3463 a răspuns:

Nu esti sigura nu o face oricum daca el te iubeste te va astepta si prin asta iti va demonstra cit de mult tine la tine si cit de mult ii pasa de sentimentele tale...in caz ca te santajeaza precu ca daca n-o faci te paraseste pentru alta insemna ca nu esti atit de importanta tu cit sa faca doar sex cu tine si nimic mai mult pentru ca sa para mare macho in fata prietenilor precum ca "s-a mai adaugat o fata in lista sa". Insa daca esti sigura de sentimentele lui atunci fa-o...eu stiu baieti care au asteptat acest moment si mai mult de 2ani!