| SüßesHäschen a întrebat:

Buna Tpu...Sunt cu un baiat din clasa a-8-b,iar eu sunt in a-8-a si suntem impreuna de pe data de 18 decembrie si avem multe zile de cand suntem impreuna si nici macar un sarut sau o imbratisare si macar puteti sa imi da-ti un sfat cu ce ar trebui sa fac ca sa imi fac curaj si ceva ca sa puteam avea un motiv de vorbit...Pe facebook vorbim mult.

Răspuns Câştigător
| NataliaNicole a răspuns:

Waaaaa laughing SI EU AM TRECUT PRIN ACEEASI SITUATIE!laughing paii baiatul cu care am fost era la A eu sunt la C laughing la inceput a fost foarte greu dar foarte greu venea si ma lua de la scoala uneori chiar chiulea sa ma duca acs. am avut 4 luni :o in aceste 4 luni nu ne.am sarutat! wtfff stiu ca e foarte ciudat si cand ne vedeam nu vorbeam cine stie ce. mai mult glumeam ca doi prieteni. aia nu a fost relatie! oricum si noi vorbeam foarte foarte mult dar pe mess nu aveam facebook atunci laughing ne trimiteam mel vorbeam deschis dar cand ne vedeam nu era la fel straight face
nust ce sa zic eu atunci eram a 6-a cred ca e altceva. acum sunt si eu a 8-a si de atunci nu mai imi trebuie sa ma incurc cu baieti de a 8-a straight face sunt niste prosti! dupa parerea mea baiatul trebuie sa faca primul pas nu fata. ce sa faca un amarat de a 8-a? de atunci am fost doar cu baieti mai mari doar de la liceu pentru ca mi se pare mult mai bine. ei sunt mult mai implicati intr.o relatie si ai sa vezi ca te vor invata sa iubesti

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca el nu simte inca nevoia sa te sarute, atunci cred ca nu vrei sa o faca numai pentru placerea ta.

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna puppy dog eyes.

Am gasit 4 motive legate de situatia ta :

1.Baiatul este timid puppy dog eyes
2.Esti prima lui iubita si vrea sa fie totul perfect. puppy dog eyes
3.Nu vrea sa te grabeasca. puppy dog eyes
4.Saruta ingrozitor laughing

Eu zic sa faci tu primul pasbatting eyelashes Asta am facut si eu straight face in orice caz, e simplu te apropii de el usor si aia e laughing

| EvelynAlexandra98 a răspuns:

Oh, dar ce-i cu graba asta? Cand o sa simta nevoia o s-o faca. Bucura-te ca puteti comunica. Si mai lasa facebook-ul, cheama-l afara in pauze, vorbiti face to face, cheama-l afara in weekend si pana la urma, o s-o faca. Nu-i mare branza, tu doar il chemi, el intr-un sfarsit o sa o faca. PS: Daca nu merge, desi ma indoiesc, scuza mea e ca nu am experienta in "love". rolling on the floor))

| OnNo a răspuns:

Poate ca e timid! Fa tu primul pas.

| SüßesHäschen explică (pentru OnNo):

Stii...si mie imi este rusine straight face

| Benyaminyo a răspuns:

Poti sa o inviti la un suc! happy