| TheSpecialOne a întrebat:

Sunt disperat! M-am indragostit de o colega (cl8) si nu mai stiu ce sa cred si ce sa fac... Pana acum ma intelegeam foarte bine cu ea, tot timpul vorbeam, ma mai ajuta cu o tema, daca avea vreo problema ma intreba pe mine, o luam in brate, o mai pupam, o mai pipaiam (big grin) Astazi ne-am inteles foarte bine si am tot vorbit vreo jumatate de ora intruna pana cand niste colegi au inceput sa zica ca ne sta bine impreuna si ca ei ii place de mine si mie de ea. Eu nu am raspuns in nici un fel dar ea s-a enervat foarte tare si nu mi-a mai vorbit aproape deloc, decat ce era strict necesar...
Atunci altul, care cred ca am vazut situatia si a profitat a inceput sa o ia in brate si chiar sa o pupe (ea nu a mai refuzat chiar asa de categoric ca de obicei). Atunci m-am cam dat de gol ca sunt gelos si lucrurile au revenit putin la normal(cu greu).
Nu stiu ce sa fac... toti prietenii imi spun ca ma place si ca ar trebui sa o intreb daca nu vrea sa fi impreuna (am auzit spunandu-i cam aceeasi oameni si ei acelasi lucru). Precizez ca nu am petrecut niciodata prea mult timp singur cu ea dar cand a fost sa fie(cam intaplator) ne-am simtit foarte bine si ne-am distrat(20min). Maine vom petrece cam 10-15 minute singuri, aproape sigur... ce at trebui sa fac? Eu chiar o iubesc si planuiam sa'i spun asta maine dar mi-au cam stricat socotelile. Ce sa fac? Mai ma dau putin la ea cu imbratisari si din astea sa vad cum reactioneaza si vad daca o intreb sau nu sau o intreb direct si gata? Nu stiu chiar deloc ce sa fac deoarece sunt presat rau si de timp deoarece daca nu se leaga ceva serios acum, peste vara nu cred ca va mai ramane nimic.

4 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Pai cam se termina scoala si daca nu stati aproape e te sfatuiesc sa ii spui acum, inainte sa fie prea tarziu!
Acuma fa cum iti dicteaza inima, dar asta este fatul meu!

| 0wUnkn a răspuns:

Am aceeasi problema ca tine, doar fa-o du-te la ea, nu rezolvi nimic si eu inca lucrez la asta "happy

| maryannn a răspuns:

Sal, stii ce frate nu asculta de ce spun altii fa cea ce simti tu, si cum au spus colegii de mai sus vorbeste cu ea incearca sa-i explici, ce se petrece. din punctul meu de vredere nu cred ca ai avea ceva de pierdut, o sa intealeaga daca te cunoste de atata timp fie ii spui ce simti fie o sa ramai cu durerea aia in suflet asa ca bafta multa. sper ca te-a ajutat cumva

| mimiha a răspuns:

Ca sa vezi daca te place ar trebui sa fii mai distant, sa astepti ca ea sa vina la tine. daca chiar te place iti v-a simti lipsa.si daca zambeste mereu cand vorbeste cu tine atunci te place! ar trebui sa incerci. sper ca ti-am fost de ajutor!