| KittyScarlett45 a întrebat:

Buna,TPU! Sunt eleva in clasa a 10-a si de ceva vreme am remarcat un baiat super dragut care circula cu acelasi autobuz cu care circul si eu. La inceput nu prea ii dadeam importanta, dar apoi mi-am dat seama ca este elev in acelasi liceu in care invat si eu si am aflat ca este boboc. Trebuie sa specific ca eu circul cu acel autobuz doar de dupa amiaza, cand ies de la scoala, si doar joia dimineata mai vin cu autobuzul, in restul diminetilor ma duce mama la scoala. Ei bine, acest baiat (frumuselul) de care va spun mai are un amic (din aceeasi clasa, cred) care vine tot cu autobuzul asta. Intr-o joi dimineata, baiatul asta frumusel mi-a tinut usa la scoala, cand am ajuns, desi el si cu prietenul lui erau in fata mea si puteau sa intre bine mersi in scoala.Peste o saptamana, in alta joi, s-a repetat faza, dar de data asta, cand imi tinea usa, mi-a zambit atat de frumos, cu toata fata, incat cred ca m-am indragostit..eu de fiecare data i-am zis merci happy si am mers mai departe, dar a doua oara, stiind ca el are clasa la subsol, am coborat si eu acolo,chipurile ca sa imi iau o carte din dulap, deci eram in fata lor, si cum frumuselul a inchis usa si m-a vazut ca o iau in directia in care are el clasa, i-a spotit celuillat: "Auzi?" apoi eu nu am mai auzit fiindca susoteau ff incet., si au mai fost faze prin scoala, pe holuri, la bazarul de Craciun cand el se uita dupa mine (imi zicea o prietena care sta mereu cu mine), ne lasa pe noi doua sa trecem in fata lui si a celorlalti baieti, etc., dar din cate am inteles de la prietena mea, el are iubita si asta m-a cam intristat.Adevarul e ca si in autobuz se uita cu coada ochiului la mine, adica ii simteam pivirea si asa l-am vazut de multe ori pe amicul lui in autobuz uitandu-se insistent la mine si susotindu-i frumuselului...in fine, zilele acestea a fost serbarea de Craciun si l-am remarcat in sala festiva si el m-a vazut, intrucat l-am prins ca se uita la mine apoi si-a schimbat privirea in alta parte..si cand eu m-am ridicat sa plec, la final, l-am vazut si pe el ridicandu-se si asteptandu-i pe 2 prieteni de-ai lui. apoi am plecat si eu eram in fata lor, vorbeam la telefon, cei 3 m-au depasit, au ajuns in statia de autobuz, s-au dus la casieria de bilete, eu m-am dus la mine in statie, ei au mai stat 5 minute acolo, apoi l-am vazut pe el indreptandu-se catre statia mea si s-a oprit la mai putin de un pas de mine..si se tot foia, se uita in stanga, in dreapta, in spate, la mine cate putin..si cand l-am prins ca se uita la mine i-am zambit frumos...si el s-a bagat in seama cu mine..am facut cunostinta..si l-am intrebat: Tu esti baiatul care mi-a tinut usa? si el se facea ca se gandeste si i-am zis: Hai, nu te face ca nu stii. la care el:.nu.,. stiu. stiu, dar eu in general tin usa..in fine, l-am intrebat ce clasa e( faceam pe proasta) si mi-a raspuns asa: A-9-a sunt boboc.tu?(cam stanjenit ca e boboc) :A 10-a.si in autobuz am mai vb de scoala si asa, cand se lasa tacere el continua discutia etcsi a 2-a zi l-am bagat eu in seama pe facebook si el si-a amintit niste detalii pe care le-am discutat in autobuz.l-am pus sa imi zica niste lucruri despre el.dar raspundea cam greu..cica vorbeacu tatal sau pe skype etc..si de 2 zile nu am mai vorbit cu el, adica el e pe facebook, dar nu ma baga in seama.voi ce credeti? Credeti ca ma place catusi de putin? sau e doar in mintea mea? prietena aceea a mea imi spune ca el ma place, mai ales ca se comporta cam ciudat in preajma mea si se uita dupa mine etc, dar dupa felul in care nu vobeste cu mine.nu stiu ce sa cred.astept pareri, va rog, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DracusorImpielitat a răspuns:

Te place, dar e cam stanjenit de faptul ca e mai mic decat tine plus ca are iubita. Lasa lucrurile la nivelul asta si vorbeste cu el, pari cat mai deschisa si mai abordabila ca sa se deschida si el si sa se simta in largul sau cu tine. Multa bafta :*.

16 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un roman ai scris vezi sa nu til fure cineva, faci rost de fb lui ca vad ca esti timida si i spui buna si vb cu el, daca nu vb el nu-i telepatic, daca a stat la usa poate asa e educat sa faca asta mi se pare un gest de civilizatie nu de iubire in fine bafta multa

| neutrino a răspuns:

Nu-ti pot spune decat : La multi ani si sa fii iubita!

| KittyScarlett45 explică (pentru neutrino):

Mda, multumesc, asemenea!

| Xtadelo a răspuns:

Ce e atat de greu sa faci cunostinta cu el? :-|

| KittyScarlett45 explică (pentru Xtadelo):

Am facut cunostinta cu el...ai citit pana la capat?

| RAY a răspuns (pentru KittyScarlett45):

Imi trebuie un popcorn ca sa citesc tot romanul simplifica si tu povestea ta

| KittyScarlett45 explică (pentru RAY):

Am incercat sa simplific, dar unele faze chiar trebuiau povestite cu lux de amanunte ca sa va dati seama ca lumea ce vreau sa zic...si la asta m-am gandit si eu cu bunul simt ca mi-a tinut usa si asa, dar avand in vedere ca mi-a tinut-o de 2 ori si a doua oara mi-a zambit asa frumos+toate fazele de mai sus.m-am gandit ce mai mult de atat, ca sa nu mai zic ca un baiat de la el din clasa mi-a trantit usa-n nas

| DaRyuSN a răspuns:

Vorbeste si tu cu el, sunt sigur ca nu musca. Cand mai apare ocazia zici un mersi frumos si un apropo : Eu sunt...
Asa ai si tu sansa sa il cunosti.

| KittyScarlett45 explică (pentru DaRyuSN):

Oameni buni, am vorbit deja cu el, cititi tot, va rog eu frumos! Imi pare rau ca e atat de lung, dar nu puteam sa restrang.

| GeutzzaaTha a răspuns:

Cred ca te place, macar putin.Si faza ca e pe fb si nu te baga in seama..baga'l tu :* crede'ma si eu am facut prostia sa astept numai de la el sa ma bage in seama si a iesit cam urat..Nu spun sa fii stresanta si cum intra pe fb sa vb cu el.zii tu azi"buna, cf?" vorbiti..si poate iti zice el mainewinking arata'i ca esti putin interesata de el, dar nu "moarta" :* Baftaaaa :*

| KittyScarlett45 explică (pentru GeutzzaaTha):

Multumesc frumos! :* Doar ac eu l-am bagat prima in seama pe facebook, a dopua zi dupa ce am facut cunostinta..ma asteptam sa mai deschida el discutia..in orice caz, ori ma place dar e super timid fiindca sunt mai mare, ori nu are treaba cu mine.una din doua...

| GeutzzaaTha a răspuns (pentru KittyScarlett45):

Adevarat. eu zic sa il mai bagi tu odata in seama si dupa astepti. daca te place te va baga el, daca nu..nu :*

| ffkldmlasbvn a răspuns:

Voi nu ati inteles ca au facut cunostinta..Doamne! Asa mi se intampla si mie..tot gesturile astea le face insa nu vorbeste cu mine..sora mea(are 22 de ani) m-a sfatuit sa il las pe el sa faca el primul pas. daca tot ma place.si sa astept..si sa nu ii dau chiar asa multa importanta ca apoi se invata si isi bate joc de mine.Cred ca sfatul asta ti se potriveste si tie.Mult succes! :*

| KittyScarlett45 explică (pentru ffkldmlasbvn):

Iti multumesc frumos! Dar crezi ca ma place pana la urma? Chit ca are prietena?

| ffkldmlasbvn a răspuns (pentru KittyScarlett45):

Daca nu ar fi avut prietena ti-as fi spus ca chiar te place si nu stie cum sa te abordeze..insa are prietena, ..in cazul asta pot spune ca te simpatizeaza..acum depinde de tine..cum te comporti(fii naturata, cu zambetul pe buze..sa ari puternica insa in acelasi timp sa fii si feminina.asta apreciaza baietii). poate asa se va indragosti de tine si se va desparti de acea fata :* happy

| KittyScarlett45 explică (pentru ffkldmlasbvn):

Va multumesc tuturor pentru pareri si pentru rabdare! :*