| Tasya05 a întrebat:

happy Sunt fata, am aproape 14 ani, si dupa cum v-am spus si in intrebarile anterioare, sunt cu cu un baiat de aproape 7 luni (nu este cu mult mai mare ca mine, el face 15 ani). Cum v-am mai spus, toate fetele sunt 'in limba' dupa el oh go on, si mai ales ca are si stare materiala ( e fiul primarului straight face ). In fine, lucrurile astea nu prea sunt importante. Ideea e ca, ne intelegeam atat de bine, dar de la o vreme lucrurile au inceput sa 'scartie'. El mereu a avut o problema, din cauza celui mai bun prieten al meu, pe care il luam mereu la 'intalnirile' noastre. Dar, odata ce el isi aduce mereu prietenii lui plini de fite si de bani cu el, am si eu dreptul sa imi aduc un prieten, care pana la urma nu il deranjeaza cu nimic. Mi-a spus ca nu suporta faptul ca petrec atata timp cu el, si i-am spus ca suntem cei mai buni prieteni de cand aveam 6 ani straight face.Mi-a spus ca daca nu inchei orice relatie cu el, se desparte de mine. Nu stiu ce sa fac, tin foooooarte mult la el, relatia cu el a fost cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat, dar in accelasi timp, nu pot renunta la cel mai bun prieten al meu, care mi-a fost mereu alaturi si mi-a dat cele mai bune sfaturi straight face.In fine, ne-am certat rau pe motivul asta, si nu am mai vorbit vreo 2 saptamani. Acum 3 zile mi-a dat un mesaj in care imi spunea ca prea 2 saptamani in Paris cu tatal lui, dar nu i-am raspuns la mesaj. Bineinteles ca si-a pus 'urmaritorii' pe mine oh go on. Cand se intoare, ma gandesc sa rup orice legatura cu el straight face. Ce sa fac?:-ss Daca vrea cineva id.ul meu sa mai vorbim, vi.l dau pe privat.:*

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu alte preocupări numai ai decât să te iei după tine pe unul să te mai întâlnești și cu altul?
Ai 14 ani totuși!
Pa, pa.

| Azµre a răspuns:

LA 14 ani vorbești de iubire? Doamne ferește... auzi mai sunt și altele în limbă după el...

| Cristiann25 a răspuns:

Daca vrei poti sa-mi dai id-ul tau ca sa vorbim! Ma pricep cat de cat sa-ti dau sfaturi, desi si eu trec printr-o perioada mai nasoala, m-am despartit de prietena mea dar iti povestesc mai multe pe mess!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
La 14 ani trebuie să-ţi vezi de o şcoală, nu de băieţi, domnişorică!
Lasă băieţii după 20 de ani, ai timp de ei.
Te pup!

| VladGH a răspuns:

La prieten desigur nu renunta numai de asta ca vrea el, o relatie ca a ta nu se stie cit poate sa tie dar un prieten adevarat nu il gasesti usor.El este egoist, daca vei lasa prietenii de dragul lui sa stii ca nu o sa mai ai, nu il deprinde cu chestia asta "ca el sa-ti dirijeze viata". Clar ca la virsta voastra inca nu intelegeti multe, dar cel putin trebuie sa le stitiwinking

| RetardedRacoons a răspuns:

Spune-i ca la viitoarele alegeri vei avea si tu 18 ani si ca nu-l votezi pe tac-su

| 7639781254 a răspuns:

Nu renunta sub nicio forma la adevaratul tau prieten.

| ๖ClaSSic a răspuns:

Trebuie sa mai treci prin viata pana sa fii sigura ca ai facut alegerea potrivita. Eu iti sugerez sa nu iti strici prietenia atat de stransa cu amicul tau... rar mai intalnesti asa ceva happy

| idAPeDos a răspuns:

Ai 14 ani, pentru un iubit ai timp cat vrei, dar un prieten adevarat mereu e special pentru ca atunci cand ai o problema numai un prieten adevarat te va asculta. Daca el nu are incredere in tine nu te merita pentru ca intr-o relatie increderea are o mare importanta si deci eu zic ca orice-ar fi sa nu renunti la prieteni doar pentru o relatie. Acum e alegerea ta...Multa baftahappy!

| OxYeN a răspuns:

Nu fii prostuta un prieten bun e mult mai pretios ca un iubit+ca sunteti doar copii daca el ar fi matur nu ti-ar cere asta happy.Si totusi nu e cum ti-ar da inele cu diamante nu? laughingGasesti altuwinking