| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata in clasa a 10-a. Anul trecut la inceputul clasei a 9-a,aveam un grup mai mare de prieteni si din acest grup facea parte si un baiat. Nu pot spune ca eram cei mai buni prieteni,dar vorbeam cu el mereu,ne salutam,ieseam in timpul liber cu tot cu grupul etc. In semestrul 2, m-am orientat sper alt grup din clasa mea si pe grupul vechi il ignoram. Am plecat din acest grup,deoarece am avut niste "discutii" cu unele fete din grup. Acest baiat dadea semne ca ma place si,si eu il placeam. Cand am plecat din grup nu l-am mai salutat, desi el m-a salutat de vreo 2 ori dupa,dar s-a plictisit, vazand ca nu-i raspund.Acum a trecut aproape un an de zile,si inca il plac la nebunie. Nu stiu cum am putut fi asa nesimtita (nesimtita putin spus) incat sa nu-l salut, sa nu mai schimb 2 vorbe cu el. Totusi am stat cu el la masa,am discutat etc. De abia acum constientizez. Atunci mi se parea normal straight face Oare ce-o fi crezut? Mi-e si frica sa ma gandesc. Cred ca timp de cateva luni dupa ce am plecat din grupul ala se uita la mine de fiecare data cand treceam pe langa el insistent. Nu stiu cum am putut fi asa nesimtita. Totusi cred ca mai are sentimente pentru mine. Este de cateva luni cu o fata,dar nu sunt chiar asa apropiati,adica nu i-am vazut niciodata sarutandu-se. Eram o data in curte,el statea pe banca cu fata aia si el s-a uitat la mine insistent,a luat-o in brate,a sarutat-o si iar s-a uitat la mine,iar eu am intors capul prefacandu-ma ca nu vad... Presupun ca intr-un fel a vrut sa ma faca "geloasa" thinking Nu stiu daca sunt scenariile mele din cap... Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Si el s-a certat cu grupul acela si s-a orientat la fel ca mine,spre alt grup. Ce sa fac oare? Nu am fost asa buni prieteni, incat sa-mi permit acum dupa aproape 1 an sa merg sa-i spun "Buna. Ce faci?" straight face
Funda!

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca are prietena deocamdata nu poti face mare lucru in privinta asta dar ai putea sa incepi sa il saluti macar

| MetalheadSatan666 a răspuns:

La faza ca voia sa te faca geloasa chiar cred ca e adevarat.Deocamdata intereseaza-te despre relatie lor cat de apropiati sunt. Daca sta doar din lipsa de ocupatie cu ea poti incerca sa ii atragi atentia cu ceva...vezi uh sau sa fii si uh cu cineva si sa vezi daca il face gelos. Daca da ii poti spune ce simti pentru el.Succes