| cats3 a întrebat:

Bună TpU! Sunt homosexual dacă mă masturbez la video-uri cu gay dar nu aș întreține relații sexuale cu ei?

11 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu, esti doar pacatos. Toti avem inclinatia de la caderea lui Adam incoace in diverse grade spre toate incalcarile posibile ale constiintei. Orcine poate deveni bisexual, gay sau orice altceva despre care constiinta il avertizeaza sa se fereasca ca va regreta. Daca te iti la un fim cu hoti si iti doresti sa reuseasca sa fure, esti hot? Ai fi mai fericit daca ai renunta de tot la masturbare si la video=uro si cu gay si hetero, te-ai ruga lui Dumnezeu pentru o viitoare sotie si ai citi Noul Testament.

| LPCTSTR a răspuns (pentru ania):

Alt individ subiectivizat pana la ridicol de o dogma... incerta.

| Holiday a răspuns (pentru ania):

"Orcine poate deveni bisexual, gay..."

Eroare, nu poate deveni oricine. De fapt ca sa "devii" trebuie sa ai deja latenta orientarea respectiva, dar din diverse motive ti-ai reprimat-o pana atunci. Sau pur si simplu n-ai avut ocazia, sau n-ai stiut de ea. Mie, sincer, mi-ar fi placut sa fiu bisexual, dar nu se poate. Si nu am/avut nici o opreliste religioasa, sociala, sau de alta natura. Deci nu merge treaba cum spui tu. De fapt esti gay/bisexual, sau nu esti. Nu poti deveni.

| rapandula a răspuns (pentru ania):

Inceteaza sa mai comentezi. Devii ridicola de tot. Noi intrebam si vrem raspunsuri bune si ajutatoare si vine una ca tine cu religia ei de balta. Mai lasati-ne cu asta ca ne-ati zapacit. Peste, dar peste tot va bagati coada cu aceasta religie. Nu ti-e rusine sa ne impui religia ta? Cu ce tupeu vi tu sa ne spui sa nu facem un lucru pentru ca e pacat? O opinie, daca vrei sa o spui, spune-o dar nu ne-o impune. In loc sa pareti voi aia mai destepti si intelepti ca doar aveți legaturi cu al de sus, voi va preocupati sa pareti cat mai prosti.

| Glenky a răspuns (pentru ania):

Mai papusa dar vezi ca in Biblie scrie ca femeile nici nu au dreptul la educatie, tu practic n-ai dreptul sa stii sa citesti sau sa scrii. Vezi ca tot in iad ajungi cu homosexualii.

| LastBlackNight a răspuns (pentru ania):

Nu are treaba dumnezeu cu asta, lol

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești pasiv deci.

| Dintrebare a răspuns:

Nu esti homosexual, esti doar curios si vrei sa experimentezi senzatii diverse. Foarte bine faci, lasa mintea sa fie libera si nu iti suprima pornirile sexuale. Orice pornire suprimata creeaza frustrati. O sa vezi tu cu timpul ce si cum, momentan esti intr-o etapa de cautari

| AndreeaWTS a răspuns:

Să te uiți la un video cu gay poate fi curiozitate.
Să te masturbezi la un video cu gay, nu mai e curiozitate e atracție sexuală.
Bărbații te atrag sexual.
Foarte probabil, ești gay. Nu dedicat complet, dar ești.

| Saiko10 a răspuns:

Esti gay daca simti o atractie catre barbati tu fiind barbat. daca simti o atractie spre ambele sexe esti bisexual.

| Glenky a răspuns:

"Deși asociată de publicul larg cu homosexualitatea, păcatul Sodomei era a fi neospitalieră cu străinii[1] și „maltratarea celor lipsiți de putere",[2] Sfântul Iuda nu afirma că păcatul Sodomei ar fi fost homosexualitatea.[3]" Dumnezeu sa te ierte ca esti proasta.