| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 6 luni,iar pana acum noi ne-am vazut in fiecare zi, am stat mereu impreuna fara sa ne plictisim. De vreo 2 saptamani el tot insista sa iasa cu un prieten de al lui,pe care eu nu il plac deloc deoarece prima si ultima oara cand l-am vazut m-a jignit. Prietenul meu nu a avut nicio reactie in momentul respectiv,asa ca am stabilit ca eu sa nu ma mai vad cu prietenul lui,daca vrea sa se vada el cu el are liber de la mine. De cateva zile el iese in fiecare seara cu acel baiat... Eu nu ma simt bine,deoarece simt ca o sa-l influenteze intr-un mod negativ. Tipul respectiv se comporta intr-un mod execreabil cu prietena lui,ca si cu o sluga. I-am zis prietenului meu ca nu as vrea sa fie influentat de el,discutia a pornit deoarece intr-o zi dupa ce s-a vazut cu acel prieten mi-a vorbit urat(si el niciodata pana atunci nu mi-a vorbit in niciun context urat). De aici am dedus faptul ca poate sa-l influenteze si relatia noastra sa se strice sad Am inceput fara sa vreau sa ii interzic sa se vada cu el... Si de aici incep certurile. Prietenul meu imi promite ca nu e deloc influentat,ca pur si simplu nu suporta sa il pisez in legatura cu acel prieten,ca sunt prieteni demult etc. Pe mine ma deranjeaza faptul ca eu cand plec acasa,el se vede cu el. Nu fac nimic grav,pur si simplu stau la vorba. Dar pe mine ma deranjeaza ca eu merg acasa,prietenul meu ma stie ok,si eu il stiu pe el cu personajul ala. Prietenul meu se comporta foarte frumos cu mine, doar dupa ce se vede cu baiatul ala parca o ia razna. Gresesc asa mult eu? Ce sa fac? Nu mai vreau sa ne certam in fiecare zi.

6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Asta e, nu mai aduce in discutie vreo faza cu prietenul lui daca nu vrei sa te mai certi cu el, fiecare e liber s isi aleaga prietenii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Are liber de la mine"
rolling on the floorÎn locul tău, mai bine mi-aș lua un câine.Lui măcar îi pot pune o lesă și face exact ce spun eu.

Răspuns utilizator avertizat
| artemidak a răspuns:

Pai explica-i toate astea...
Cum ii vezi cum i se strica comportamentul, etc.
Și nu ii interzice!
Ia-l usor!
Spune-i ca dacă continua sa se vadă cu el și sa preia comportamentul ala va trebui sa te despărți de el.
Cred ca dacă dup-aia mai mai merge și se vede cu ala și preia din comportamentul lui, indiferent de ce ii zici tu e clar ca,, vrea sa se casateroeasca" cu el, nu cu tine.

| MistocarulSRL a răspuns:

Eu zic sai propui sa faceci sex. Duoa aceea el o sa vrea sa ste mai mult cu tine si nu cu prietenul ala. Daca nu vrei, atunci sa-i zici ca vrei sa sta si cu el mai mult.